Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Patik Modelleri Anlatımlı

Yepyeni çok güzel bir patik. Patik modellerinden su yolu örneği ile örülmüş şeker gibi bir model. Patik örnekleri dışında örgü çorap modelleri de örebilirsiniz. Örümcek desenli örgü şapka yapılışı güzel bir model örebilirsiniz. Örgü patik yapılışına geçelim ve ayrıntıları öğrenelim.

Su Yolu Örgü Patik Nasıl Örülür?

Patik modelleri anlatımlı örnek için  2 adet tercih edilen marka patik ipi ve 3 numara tığ ve makas kullandık.

Patik Modelleri Anlatımlı 2

37 numaraya uyumlu olarak hazırlanmıştır. Zincir çekerek oluşturduğumuz halka içine 13 ikili trabzan yaparak burun kısmından başlıyoruz. 7 sıra her sırada artırma işlemi yaparak patiğimizin burun kısmını örüyoruz. Sonrasında aynı sayı üzerinden hiç eksiltme yada artırma yapmadan 51 trabzan olarak toplamda 16 sıra olana kadar örüyoruz. 16 sıra ördükten sonra ayağımızın üst kısmında kalacak olan yerden 8 trabzan ayırarak diğer kalan trabzanları 13 sıra olana kadar örüyoruz ve topuk toplama işlemine geçiyoruz. Her iki kenardan topuk oluşturmak için 18’er ilmek ayırdıktan sonra ortada kalan 7 ilmek üzerinden arada 1 ilmek artırma yaparak 8 ilmek olarak topuk kısmını oluşturuyoruz.

Topuğu sık iğne olarak örüyoruz ve kenarlardan 2 ilmek olmak üzere her iki kenardan birleştirme işlemi yaparak bütün ilmekler bitene kadar bu işlemi tekrar ederek topuğu bitiriyoruz. Boğaz kısmında 57 trabzan olarak 5 sıra örüyoruz ve 5 sırayı tamamladıktan sonra su taşı modelini uygulayarak 6 sıra örerek modelimizi tamamlıyoruz ve kenar oyasını yaparak patiğimizi bitiriyoruz. Videolu anlatımda farklı teknikler kullanılarak örülmüş bu patiğimizde hiç dikiş ve ip kesme ve düğüm atma gibi teknikler yoktur. Başladığımız noktadan itibaren patiğimiz bitene kadar hiç ip koparmadan örülmüştür. Yapacak olan herkese kolay gelsin.

Patik Modelleri Anlatımlı 1

Patik Modelleri Anlatımlı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler