Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Patik Modelleri Yapılışı

Patik modellerinden tığ işi ile hazırlanmış bir örnek daha. Çok güzel ve çok kullanışlı. Tığ işi ile, şiş örgü modelleri ile, motifli örnekler ile çok güzel patikler örüyoruz kendimize, sevdiklerimize. Hem günlük kullanım için hemde çocuklarımızın çeyizleri için severek, keyifle örüyoruz. Örgü ve patik modelleri çeyizlerde mutlaka oluyor. Kışın soğuk günlerinde ayaklarımızı sıcak tutması için örüyoruz. Değişik örnekler arayanlar için şişle ördüğümüz kolay japon örgü patik yapılışını önerebilirim. Daha fazla model için patik modelleri başlığına tıklayabilir ve tüm modellere ulaşabilirsiniz.

Tığ İşi Patik Örnekleri ve Yapılışı

El örgüsü patik modelleri yapılışı için 2 renk patik ipi kullanıyoruz. Ve aynı zamanda 2 numara tığ ve makas. Daha sonra videoyu izleyerek bu güzel patiği örüyoruz.

El Örgüsü Patik Modelleri Yapılışı

Patiğimize öncelikle 14 zincir çekerek burun kısmından başlıyoruz. Zincirlerin her iki başında da artırma işlemiyle başlıyoruz. 6 sıra olana kadar her iki kenarda 2 ser defa artırma işlemi yapıyoruz. 7. Sırada her iki kenarda sadece 1 er kez artırma işlemi yaparak sayımızı 51 trabzana çıkarıyoruz ve böylelikle burun kısmını tamamlamış oluyoruz. Model kısmı için patiğin sadece üst kısmını kullanıyoruz bunun için 23 trabzan üzerine su taşı olarak ve ortalarda 1 tane 2 li trabzan olarak modelimizi kuruyoruz. Patiğimizin alt tabanında 28 tane trabzan olması gerekiyor. Bu şekilde 7 sıra ördükten sonra kenarlar ve taban birlikte örülerek ilerliyoruz. Kenarda ise modeli sayarak 11 sıra örüyoruz ve topuk birleştirme işlemi yapıyoruz. En son boğaz kısmında tığ işi ikili lastik uygulamasını uygulayarak patiğimizi tamamlıyoruz. Modelimiz 37/38 numara için uyumludur. Daha buyuk ayak numarası için burun kısmında artırma ve sıralarda artırma işlemi yapabilirsiniz.

El Örgüsü Patik Modelleri Yapılışı 2

El Örgüsü Patik Modelleri Yapılışı 1

El Örgüsü Patik Modelleri Yapılışı 4

Tek renk veya renkli olarak çalışabileceğiniz güzel bir model. Şimdi benzer bir modelin yapılışını izleyelim. Kolayca örelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler