Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı

Güneş olsa da havalar hala çok soğuk. Kış ayını henüz bitirmedik. Şubata yeni girdik. Soğuk günlerde ayaklarınızı sıcacık tutacak örgü patik modelleri ve yapılışı hazırladık. Örgüye yeni başlayanlar arkadaşlarımız da kolayca tarifimize göre patiği rahatlıkla örebilirler. Örerken takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Sizlere yine daha önce örgü patik nasıl yapılır güzel bir video yayınlamıştık. Yeni başlayanlar için güzel ve kolay bir modeldi. Kış günleri için bu güzel patikten de örebilirsiniz. Tığla terlik yapımı da yine çok sevilen modeller arasında. Yapılışını resimli olarak paylaşmıştık.

Şiş Örgü Kolay Patik Nasıl Yapılır?

Modelde kullanılan renk çok güzel . Sizde sevdiğiniz renklerde örebilirsiniz. Ayak uzunluğu 24 – 25 cm biri için uygun bir patik. Şişe 88 ilmek atarak başlayalım.  Daha sonra 8 sıra ters örgü örelim. ( önden ters, arkadan düz ) Daha sonra ön sırada düz örgü , arka sırada ters örgü örmeye devam edelim. 4 – 5 sıra bu şekilde ördükten sonra örgünün tam orta kısında 2 ilmeği kendimizden taraftan batarak  birlikte örelim. Tekrar 2 ilmeği birlikte düz olarak örelim. Yani kenarlar düz örülecek. Ortaya gelince 2 ilmek birlikte örülecek. Bu şekilde örmeye devam edeceğiz. Son kısma gelince tekrar 8 sıra ters örgü örüp bitireceğiz. Patiğin alt kısmını ve topuk kısmını dikeceğiz. tüm işlem bu kadar. Ayaklarınız bu patikle sıcacık olacak.

Modelin nasıl yapıldığını şimdi videoda ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Şiş Örgü Kolay Patik Yapımı”
 1. senay mustafa dedi ki:

  merhaba,

  kis icin mokasen ormek istedim ancak hangi ip ile ormem gerekiyor bilmiyorum. kadife- diva ip ile yumusacik olur ama uygun mudur sizce ?

  simdiden tesekkurler,

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Şenay Hanım. Patik modellerimize buradan ulaşabilirsiniz. https://mimuu.com/orgu-modelleri/patik-modelleri/ İp olarak ben daha çok akrilik iplerle örülmüş modelleri gördüm. Daha şık duruyor. Diva olabilir. Kadife kalın gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler