Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Kolay Patik Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden şahane bir örnek. Mavinin yağ yeşilinin bir arada kullanıldığı çok güzel bir renk. Patik modellerini bugün tığla örüyoruz. Önden batma trabzanlarla örülmüş bir patik. Oldukça kolay ve örgüye yeni başlayanlarda videodan takip ederek rahatlıkla örebilirler. Aynı teknikle örüp farklı tığ işi örnekleri kullanabilirsiniz. Mesela üste gelecek kısımlarda popcornları, fıstıkları kullanabilirsiniz. Ajurlu örgü modellerini kullanabilirsiniz. Tığ işi kolay patik yapılışında kullandığımız örneği daha önce bebek battaniyesi yapımında kullanmıştık. Tek kişilik battaniye, yatak örtüsü olarak mor renklerinde batik renk iple battaniye örmüştük. Az sonra paylaşacağımız patikte de batik ipleri kullanabilirsiniz. Örgü patik modelleri tığ işi evde olan renkli ipleri kullanmak içinde ideal bir örnek. Patik örnekleri tığ işi nasıl yapılır anlatıma geçiyoruz.

Tığ İşi Patik Modelleri Büyükler İçin Anlatımlı

Tığ işi patik modellerinden günlük kullanım için veya çeyizlik patik modelleri olarak örüp kullanacağımız şahane bir örnek. Mavi tonları ve uyumlu renklerle patiği örüyoruz. İplik olarak % 50 pamuk % 50 akrilik bir iplik kullanılmış. 3,5 mm tığla. Renkli kısım içinse batik ipler kullanıyoruz. 36- 39 numara için uyumlu patiğe 56 zincir çekerek başlıyoruz. Patiği L harfi şeklinde örüyoruz.

Tığ İşi Çapraz İlmek Patik Yapılışı 1

Tığ İşi Çapraz İlmek Patik Yapılışı 2

Tığ İşi Çapraz İlmek Patik Yapılışı 3

Tığ İşi Çapraz İlmek Patik Yapılışı 4

Tığ İşi Çapraz İlmek Patik Yapılışı 5

Tığ İşi Çapraz İlmek Patik Yapılışı 6

Patiğin yapılışını resimlerle adım adım inceledik. Bittiğinde ortaya şahane bir model çıkıyor. Tığ işi kolay patik yapılışı bittiğinde nasıl duruyor bakalım.

Tığ İşi Çapraz İlmek Patik Yapılışı 7

Tığ İşi Çapraz İlmek Patik Yapılışı 8

Sıra geldi patiğin nasıl örüldüğünü izlemeye. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://sirinscrochet.com/crochet-easy-one-piece-slippers-written-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler