Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ugg

Örgü ugg modelleri, örgü bot patik modellerine harika bir örnek. Terliğinizi kesip veya ayakkabınızın tabanını kullanarak kendinize örgü ugglar örebilirsiniz. Sizlere fikir verecek güzel bir çalışma hazırladık. Ponponlu  çok güzel bir örgü patik modelleri. Patik modellerini bu şekilde örebilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay. 1 zincir 1 sık iğne. Bu modelle birçok örgü ördük. Battaniyeler ördük. Şapkalar, atkılar ördük. Şimdi de örgü ayakkabı örüyoruz. Aynı patiği keçe tabanlar üzerine örüp kullanabilirsiniz. Veya kendiniz taban örebilirsiniz. Tercih tamamen sizin. Örgü ayakkabı modeli ve yapılışı videolu bir model yayınlamıştık çok öncelerde. Bu modelin tarifini istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Yine terliğimizi kesip bir tabanlık oluşturup üzerine örgü örmüştük. Terlik ile tabanlık yapıp üzerini örgü ördüğümüz diğer bir modelimiz ise tığla terlik yapımı. Çok güzel ebruli iplerle örülmüş bir örnek. Tek renkler ile de çok güzel olacaktır.

Yeni Örgü Ayakkabı Modelleri

Örgü ugg, örgü çizme, örgü bot olarak adlandırabileceğimiz örmesi çok kolay bir ayakkabı. Taban için daha önce kullandığımız bir terliğin tabanını kullanıyoruz. Örgü tabanlıklar, keçe tabanlıklar üzerine de patiği örüp kullanabilirsiniz. Örgü ugg yapımına önce tabanlığı hazırlayarak başlıyoruz.

Örgü Ugg 2

Örgü Ugg 5

Örgü Ugg 7

Örgü Ugg 8

Örgü Ugg 9

Tabanlık hazır olduktan sonra üst kısımları örüyoruz. 6 zincir çekip sık iğne ile kenarlardan artırma yaparak 11 sık iğneye kadar artırıyoruz. Daha sonra 3 sıra 11 sık iğne olarak örüyoruz. Ve tekrar artırma yaparak 13 sık iğneye kadar örüyoruz. 2 tur 13 sık iğne olarak örüyoruz. Bu kısımdan sonra 1 zincir 1 sık iğne olarak devam ediyoruz. renk değişimlerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. 4 tur 1 zincir 1 sık iğneyi 13 sık iğne sayısına yapıyoruz. Daha sonra 15 e çıkartıyoruz sayıyı. 3 sıra 15 olarak örüp 17 e çıkartıyoruz. Bundan sonra istediğiniz boya gelene kadar örmeye devam ediyorsunuz.

Örgü Ugg 4

Diğer parça için 14 zincir çekiyoruz ve fotoğraftaki gibi örüyoruz. Daha sonra bu iki parçayı birbirine ekliyoruz. Ve tabi ki tabanlığa ekliyoruz.

Örgü Ugg 6

Örgü Ugg 11

Örgü Ugg 10

Örgü ugg hazır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://makeanddocrew.com/taos-crochet-slipper-boots-free-pattern-part-1/

www.makeanddocrew.com/crochet-mukluks-free-pattern-part-2/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler