Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Babet Patik Modelleri ve Yapılışları

Tığ işi patik modelleri anlatımlı olarak güzel bir örnek. Renkli kısımları evde kalan ipleriniz varsa değerlendirebilirsiniz. Yapılışı çok zevkli bir çalışma. Kızlarınız için , kendiniz için yapabilirsiniz. Anlatımlı patik örneklerini çeyizleriniz için hazırlayabilirsiniz. Modelin taban yapılışını ve üst yapılışını ayrı iki videoda izleyebilirsiniz. Evet video yabancı. Ama örgüde kullanılan terimler aynı. Ellerini takip ederek yapabilirsiniz. Ben yabancı örgü modelleri videosu izlerken öyle yapıyorum. Ellerini takip ederek modeli not alıyor daha sonrada örüyorum. Şimdi anlattığımız model tığ işi örgü modellerinden. Şiş örgü patik modelleri arayanlar sitemizi ziyaret edebilirler. Motifli örgü bot modelleri arıyorsanız da yine sitemizde bulabilirsiniz.

Babet Patik Nasıl Örülür?

Taban için modele 37 zincir çekerek başlayalım.2. zincirden itibaren  34 tekli trabzan  yapalım. Daha sonra son zincir içine aynı yere 5 tekli trabzan yapalım. Zincirin diğer tarafından devam ederek son zincire kadar tüm ilmeklere 1 tekli trabzan yapalım. Son ilmek içine, aynı yere 4 tekli trabzan yapalım.

Modelin taban kısmını köşe kısımlarından artırma yaparak büyütüyoruz. Şimdi nasıl yapıldığını videoda görebilirsiniz.

Taban kısmını bitirdikten sonra üst kısmına geçiyoruz. Üst kısma geçişte arka ilmeklere batarak tüm ilmekler üzerine 1 tekli trabzan yapıyoruz. Bir sonraki 2 turda aynı sayıda tekli trabzan yaparak örgüye devam ediyoruz.

Şimdi üst kısmın yapılışını videoda görelim.

Babet patiğimizin ilk parçasını bitirdik. Aynı şekilde diğer tekini de örüp gönül rahatlığı ile giyiyoruz.

Videolu, Babet Patik Modelleri ve Yapılışları

Benzer İçerikler
One thought on “Videolu, Babet Patik Modelleri ve Yapılışları”
  1. Gizem Karaman dedi ki:

    Gizem karaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler