Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yaka Modeli Örgü Patik Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden muhteşem bir patik modelinin yapılışıyla devam ediyoruz. Yaka modeli örgü patik yapılışı. Düğmeli patik modelini herkes rahatlıkla örebilir. Yeni patik modellerinin hem şemasını hem de videosunu izleyeceğiz. Daha sonra kolayca örgü patik modellerini öreceğiz. Patik modellerinin sezonu yavaş yavaş geliyor. Havalar soğukluğunu hissettiriyor. Evde gezerken yere bastığımızda oldukça soğuk. Yakında kombiler yanmaya başlar. Kışlıklar dolaplardan, baza altlarından çıkar. Patikler, hırkalar örülmeye başlanır. Bizde iki şişle patik modellerinden yeni örneklerle buluşmaya devam edip en güzel patik modellerini örmeye başlayabiliriz.

Yeni iki şişle patik yapılışı düz örgülerle ördüğümüz kolay örneklerden. Gömlek yakasını, gömleği andırıyor. O yüzden patiğimizin adı yaka modeli. Ahşap düğmelerle, inci düğmelerle, örgü düğmelerle yapabileceğiniz çok hoş bir patik. Yeni iki şişle patik modellerinden beğenerek öreceğimiz bir model var. Şimdi ondan bahsedip yeni modele geçelim. 2 şişle dikişsiz patik yapılışı. İki renkli ördüğümüz patiklerden.

Yaka Modeli Patik Nasıl Örülür?

Şişle ördüğümüz, düğmeli çok hoş bir patik. 35 – 36 numara ayak için 22 cm, 37 – 38 numara ayak için 24 cm, 39 – 40 numara ayak için 26 cm ölçülerinde parçalar örüyoruz. Parçanın ise şemasını birazdan paylaşacağız. Aliza lanagold iplik ve 3,5 mm şişle patiği örebilirsiniz. Yada yünlü, akrilik iplik karışımlı ipler kullanabilirsiniz.

Yaka Modeli Örgü Patik Yapılışı 6

Sağ ve sol ayak için patiğimizin şemasını yukarıdaki gibi. Kolay örgülerden. Şimdi yaka modeli örgü patik yapılışını inceleyelim.

Yaka Modeli Örgü Patik Yapılışı 3

Yaka Modeli Örgü Patik Yapılışı

Yaka Modeli Örgü Patik Yapılışı 1

Yaka Modeli Örgü Patik Yapılışı 5

Yaka Modeli Örgü Patik Yapılışı 4

Yaka Modeli Örgü Patik Yapılışı 2

Çok güzel görünüyor değil mi. Günlük patik modelleri veya çeyizlik patik modelleri olarak örebilirsiniz. Şimdi adım adım yaka modeli örgü patik yapılışını izleyelim.

Kaynak : http://prjaga.com/vyazanie-dlya-zhenshchin/noski-tapki/sledki-s-vorotnichkom-spicami

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler