Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni İki Şişle Patik Yapılışı

Şiş örgü modelleriyle devam ediyoruz. Sırada muhteşem, göz alıcı güzellikte örgü patik modellerinden bir tarif var. 3lü saç örgüsü örneğini birçok örgü modelleri ve yapılışlarında kullanmıştık. Bugün patik modellerini örmek için kullanıyoruz. Yan yana düşünemediğimiz iki renk ile birbiri ile uyumsuz renklerin bir araya gelmesiyle oluşmuş iki renkli örgü modellerinden şahane bir patik. Pembe ve yeşil kullanıyoruz. Neon renkleri örgü modellerinizde kullanabilirsiniz. Tıpkı az sonra paylaşacağımız şiş örgü örnekleriyle ördüğümüz patik gibi.

Havalar yavaştan soğukluğunu hissettirmeye başladı. Patik sezonu yaklaşıyor. Kış gelmeden kendimize en güzel patik modellerini örelim. Kızlarımızın, oğullarımızın çeyizlerine hiç görülmemiş patik modellerini örelim. Birazdan paylaşacağımız 2 şişle patik örneklerini kaçırmayın derim. Modası hiç geçmeyecek spor patiklerden. Daha önce de yine benzer tarzda patikler ördük. Mesela yaprak desenli patik yapılışında kullandığımız örneği bebek örgülerinde kullanıyorduk. Patiğe de uyarlayınca muhteşem oldu. Şimşek örgü patik yapılışı ise yine farklı örgülerde kullandığımız örneklerdendi. İki renkli olarak örgülerimizde çalışmıştık. Batik iple örmüştük. Patiğin yapılışında da yine batik ipler kullanabilirsiniz. Eğer hazırsanız iki renkli olarak çalıştığımız yeni iki şişle patik yapılışını yakından inceleyelim.

İki Şişle Patik Nasıl Örülür?

Saç örgülü, haraşolu ördüğümüz harika bir patik daha. Tek renk veya iki renkli olarak çalışacağımız gösterişli patiklerden. İlmek sayılarını ayarlayarak genç kızlara, küçük kızlara, yetişkin bayanlara örebilirsiniz. Patiğin yapılışında % 50 yünlü % 50 akrilik iplik kullanılmış. Şiş olarak ise saç örgülü kısımda 5 mm haraşolu kısımda 3,5 mm şiş kullanılmış. Patikte dikiş sadece arka kısımda bulunuyor. Görünmez dikişle diktiğimiz için ayağı rahatsız etmeyecek.

Yeni İki Şişle Patik Yapılışı

İplerimiz, şişlerimiz hazırsa ilk olarak şişe 30 ilmek atalım ve aşağıdaki gibi patiği örmeye başlayalım. Önce saç örgülü kısmı örüyoruz. Hazırsanız hemen yeni iki şişle patik yapılışını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler