Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Elmas Battaniye Yapılışı

Tunus işi örgü modellerinden battaniye yapılışı hazırladık. Üzerinde elmas desenleri olan battaniyeyi hepimiz çok rahatlıkla örebiliriz. Tunus işi elmas battaniye yapılışı detaylı anlatımını hazırladık. Tunus işi örgü modeli kolay örgü modellerinden. İlk defa örgü örecek arkadaşlarımız da tunus işini rahatlıkla yapabilir. İleri ve geri teknikle örülüyor. Tunus işi elmas battaniyede 2 renk ip kullanarak yapıyoruz. Birbirine uyumlu yada zıt renkleri seçebilirsiniz. Tunus işi örgü modelleri keyifli örgülerden. Bugünlerde yeni yeni tunus işi örgüleri öğreniyoruz. Mesela tunus işi baklava dilimi nasıl yapılır yeni öğrendiğimiz modellerden. Diğer bir örnek ise çapraz ilmekler örneği. Detaylarına tunus işi çapraz ilmekler nasıl örülürden ulaşabilirsiniz. Daha fazla model anlatımı için bizi takip etmeyi unutmayın. Gelelim şimdi yeni modelin anlatımına.

Tunus İşi Battaniye Nasıl Örülür?

Şemalı anlatımla ve videolu anlatımla tunus işinden kolay ve güzel bir battaniye hazırladık. Kolayca hepimiz örebiliriz. Örgü battaniye dışında örgü paspas modellerinde de kullanabiliriz. Elmas desenlerinin boyutlarını ayarlayarak bebek hırkalarında, bebek yeleklerinde de kullanabiliriz. Tunus işinden erkek bebekler için öreceğimiz örgülere elmas deseni çok yakışacaktır.

Battaniyenin yapılışında 9 mm tunus tığı kullanılmış. Ölçüleri ise 101 cm x 152 cm civarında. Bu ölçüler iplik kalınlığı, tığ ölçüsüne göre değişecektir. % 100 akrilik iplikle örüyoruz. Battaniyeye 101 zincir çekerek başlıyoruz. Hadi ilk olarak şemalara göz atalım.

Tunus İşi Elmas Battaniye Yapılışı 5

Tunus İşi Elmas Battaniye Yapılışı 2

Tunus İşi Elmas Battaniye Yapılışı 3

Tunus İşi Elmas Battaniye Yapılışı 4

Evet ikinci olarak ise battaniyenin duruşuna göz atalım.

Tunus İşi Elmas Battaniye Yapılışı 1

Tunus İşi Elmas Battaniye Yapılışı 6

Tunus İşi Elmas Battaniye Yapılışı 7

Sıra geldi tunus işi elmas battaniye yapılışını videolu izlemeye.

Kaynak : https://exquisitecrochetuk.com/2021/07/08/gilal-diamond-throw/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler