Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Eksiltme Nasıl Yapılır?

Tunus işi örgü modellerinden bahsedeceğiz bugün. Önce tunus işi nasıl örülür onu izleyeceğiz. Sonrasında tunus işi eksiltme nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Böylece tunus işini öğrendikten sonra birçok örgü örebiliriz. Tunus işi bebek örgüleri, bebek yelekleri, tunus işi patik modelleri gibi örgüler örebiliriz. Tunus işini öğrenip, tunus işi ilmek arttırma ve eksiltme yapılışını da öğrendikten sonra birçok örgüyü rahatlıkla yapabiliriz. Yaptığımız tunus işi örgülerin üzerine işleme yapabiliriz. Eğer işlemeyi nasıl yapabilirim diyorsanız tunus işi üzerine işleme nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Ve ördüğünüz örgülerin üzerine beğendiğiniz işlemeleri yapabilirsiniz. Tıpkı kanaviçe etamin örneklerini işler gibi işlemeleri yapacağız harika çalışmalar ortaya çıkartacağız. Şimdi tunus işi eksiltme nasıl yapılır detaylarıyla ona geçelim.

Tunus İşi İlmek Eksiltme Yapılışı

Bebek yeleklerinde, hırkalarda, patiklerde veya tunus işiyle ördüğümüz birçok örgüde kullandığımız bir teknik. Mesela tunus işi baklava dilimi örerken önce artırmaları yapıyoruz sonrasında ise şekil vermek için eksiltmeleri yapıyoruz. Böylece baklava dilimi oluşuyor. Patiklerde şekil vermek için bebek yeleklerinde şekil vermek için eksiltmeleri kullanıyoruz. Eksiltmeye geçmeden önce tunus işi nasıl yapılır onu izleyelim.

Tunus işinin nasıl örüldüğünü öğrendik. Sıra eksiltmeye geldi. İlerleyen günlerde artırmayı öğreneceğiz. Böylece temel teknikleri öğrenmiş olacağız. Birçok örgüyü de rahatlıkla öreceğiz. Şimdi tunus işi eksiltme nasıl yapılır izleyelim.

Tunus İşi Eksiltme Nasıl Yapılır? 3

Tunus İşi Eksiltme Nasıl Yapılır? 2

Tunus İşi Eksiltme Nasıl Yapılır? 1

Tunus İşi Eksiltme Nasıl Yapılır? 4

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler