Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gökkuşağı Örgü Patik Tarifi

Çok güzel, çok şık bir patik modelleri yapılışı daha var sırada. Keçe tabanlık üzerine ördüğümüz patiklerden. Dilerseniz altına örgü tabanlık da kullanabilirsiniz. Keçe tabanlık üzerine örgü terlik örmüştük. O modelde çok güzel onuda örebilirsiniz. Anlatımlı örgü patik yapılışı için daha önce kullandığınız bir terlik varsa onu kesip tabanlık olarak altını kullanabilirsiniz. Gelelim tığ işi ile ördüğümüz gökkuşağı örgü patik tarifine.

Yeni Tığ İşi Patik Modelleri

Gökkuşağı örgü patik tarifi için 2 renk patik ipi, 2,5 mm tığ, maka ve ayağınıza göre keçe tabanlık ile başlıyoruz. Keçe tabanın etrafını tığladıktan sonra 1 sıra yarim trabzan olarak ilmeklerin içinden örüyoruz ve ilk sıramızı bu şekilde tamamlıyoruz. 2. Sırada arada kalan renkli modeli uygulamaya başlıyoruz.

Gökkuşağı Örgü Patik Tarifi 2

Topuk kısmından başlayarak ilmeğe ipimizi sabitliyoruz sık iğne olarak ve 4 zincir çekip 4. İlmeğe sık iğne yapıyoruz bu sırayı bu şekilde tamamladıktan sonra diğer renk ipimizle bir üst sırada arada atladığımız 3 sık iğnenin her birinin tepesine batarak sık iğne yapıyoruz ve renkli sık iğnelerin üstünden 1 zincir çekerek atlıyoruz diğer aradaki sık iğnelere de ayni işlemi yapmaya devam ediyoruz. Renkli ip ile kurduğumuz model 5 sıra olana kadar ayni işlemi tekrar ediyoruz. Bu işlem bittikten sonra topuk kısmında kenarların yarısı dahil olmak üzere 10 sıra sık iğne örüyoruz bileğe gelecek şekilde olacak. Her iki kenardan ip seklinde bağları da ördükten sonra burun kısmına geçiyoruz. Burundan ortalayarak her iki kenarda da 14’er ilmek olacak şekilde toplamda 28 sık iğne örüyoruz. Sıra sonunda 2 sık iğne fazladan örerek burunda toplama birleştirme işlemi yapıyoruz. 14 ilmek örerek ortaya geldiğimizde 2 ilmek atlayıp 3. Ilmeğe batarak yine 14 ilmek sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde toplamda 11 sıra olarak burun kısmını örüp bitiriyoruz ve en son diğer renk ip ile kenarlarda sık iğne uygulayarak modelimizi tamamlıyoruz.

Gökkuşağı Örgü Patik Tarifi 2

Gökkuşağı Örgü Patik Tarifi 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler