Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı

Muhteşem bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Renklerin dans ettiği harika bir model. Tığ işi örgü teknikleri ile yaptığımız ağır bir örnek. Bebek battaniyesi olarak örebilirsiniz. Veya örgü yatak örtüsü modelleri, örgü tek kişilik battaniye modelleri olarak da örebilirsiniz. Örgü mandala modellerini seviyorsanız o tarzda bir model. En güzel örgü battaniye modelleri tarifi burada. Yepyeni, görülmemiş modeller. Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz modeller. Daha fazlası her zaman bizde. Bebek örgü battaniye yapılışı detaylarına geçiyoruz. Ve keyifle battaniyemizi örüyoruz.

Bebek Battaniye Örgü Modelleri Anlatımlı

Pamuklu ipler ve 3 mm tığla örülmüş harika bir model. Bebek örgü battaniye yapılışı olarak çok severek kullanacaksınız. Üst kısmı ağ şeklinde yaptığımız battaniyeyi trabzanlarla yapıyoruz. Şemada nasıl yapıldığını bulabilirsiniz. Battaniyedeki motifleri istediğiniz renk düzeninde örebilirsiniz. Yine battaniyenin ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modelde kullanılan battaniyenin ölçüleri 98 x 98 cm ebatlarında. Bir motifin ölçüsü de yaklaşık 19. 5 cm. Kullanacağınız iplere göre bu ölçüler değişkenlik gösterebilir.

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 10

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 9

Battaniyenin kenarı için istediğiniz örgü modeli kullanabilirsiniz. Şemada x ler sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, v ler artırma anlamına geliyor. Battaniye çok güzel. İsterseniz ağ kısımlarını yapmayabilirsiniz. Ama bence ağ kısmı ile harika duruyor. Battaniyenin bittiğinde nasıl durduğunu merak ediyor musunuz. Battaniyede birçok renk var. Maviler, yeşiller, morlar, sarılar… Sizde sevdiğiniz renklerle ve belirlediğiniz ana renk ile battaniyeyi örebilirsiniz.

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 7

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 15

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 1

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 3

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 4

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 5

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 6

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 11

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 12

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 13

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 14

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı 15

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8521

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler