Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları

Tığ işi örgülerden evde kalan ipleri değerlendirmek için kullanacağımız harika bir model yapılışı hazırladık. Tığ işi bebek battaniye modelleri ve yapılışları. Deniz kabuğunu andıran modellerden. Model çok güzel. Birçok rengi bir arada kullanarak örebiliriz. Tek renk, siyah beyaz veya çok renkli örebiliriz. Bebek battaniyesinin ölçülerini istediğimiz boyutlarda örebiliriz. Tek kişilik battaniye, çift kişilik battaniye, diz örtüsü, TV battaniyesi gibi. Bebek battaniyeleri için 90 x 90 cm ölçüler kullanılıyor genelde. Tabi siz istediğiniz boyutta yapabilirsiniz. Diğer battaniyeler içinse zincir sayılarını istediğiniz gibi ayarlayarak örebilirsiniz.

Bebek battaniyeleri veya diğer örgüler her zaman bildiğimiz tekniklerle oluşuyor. Kimi zaman motifli örnekler, kimi zaman düz örgüler. Popcornlar, fıstıklar, V trabzanlar gibi kafesler gibi teknikleri bir arada kullanarak mandala örgü modelleri, kişiye özel tasarım örgüler oluşturabiliriz. Yeni model battaniyeler örmek istiyorsak çiçek motifli battaniye yapımını örmeyi deneyebiliriz. Yine evde kalan iplerle örülebilecek bir örnek. Şiş ve kalın iplerle battaniye örmek için anlatımlı örgü bebek battaniyesi modellerini inceleyebilirsiniz. Kadife iplerle, kalın örgü ipleriyle örülmüş birçok örnek var. Şimdi ise birçok iple örebileceğimiz yine farklı örgülerde de kullanabileceğimiz örgü bebek battaniyesi modelleri yapımı var.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Anlatımlı

Tığ işi örgülerle şerit şerit çizgi çizgi örülen bütün örülen battaniyelerden. Modelde birkaç renk bir arada kullanılarak örülmüş. Büyük battaniyelerden. 188 zincir çekilerek başlanmış. Net ölçü veremiyoruz. Hepimizin kullandığı ipler, tığlar, örgü ilmek alış şeklimiz farklı oluyor. Dolayısıyla örgülerin boyutları değişiyor.

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 5

Modelimiz için yukarıdaki gibi bir şema kullanacağız. Battaniyemiz bittiğinde ise aşağıdaki gibi görünecek.

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 6

Şemamızı inceledik, battaniyemizin bitmiş halini inceledik şimdi ise nasıl örüldüğünü izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-twilight-shells-throw/RHC0502-018842M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler