Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Modası Asla Geçmeyecek Battaniye Tarifi

Bebek battaniyesi modellerinde kullanacağımız harika bir motif hazırladık. 3 lü trabzan gruplarıyla hazırlanmış muhteşem bir model. Modası asla geçmeyecek battaniye tarifi örmeyi en çok sevdiğiniz battaniyelerden biri olacak. Bebek battaniyesi modellerinde, örgü paspas modellerinde çok güzel duracak bir örnek. Renkli kısımlarda istediğiniz renk düzenini kullanabilirsiniz. Battaniyemiz için 4 renk ip kullanıyoruz. 1 tanesi ana renk oluyor. Ana renk olarak beyaz yada siyah seçebilirsiniz. Bebek battaniyesinde ana rengi iç kısımda kullanacağınız renlere göre belirleyebilirsiniz. Beyaz, ekru her renkle güzel duracaktır. Bej kullanabilirsiniz. Siyah kullanabilirsiniz. Yada sarı, pembe, mor gibi farklı renkleri de tığ işi battaniye modelinde kullanabilirsiniz. Tarif bizden renk tercihi sizden.

Biraz daha önce ördüğümüz battaniyelerden bahsedelim. Mesela kalp mandala tığ desen yapılışı çok beğeneceğiniz zarif örgülerden. Battaniye dışında dantel runner modellerinde kullanabilirsiniz. Sadece iç kısmını örerek örgü bardak altlığı, duvar süsü gibi modellerde kullanabilirsiniz. Ördek örgü bebek battaniyesi yapılışı ise sarı civcivler, ördek yavruları veya farklı hayvan figürlerine çevireceğiniz battaniye modellerinden. Rengarenk örgü modellerinden oluşan bir battaniye örmek isterseniz eğer renkli gül kırlent yapılışına göz atmadan geçmeyin derim. Gelelim şimdi kolay, güzel, zarif battaniye motifimizin nasıl örüldüğünü öğrenmeye.

Kolay Motifli Bebek Battaniyesi

Tamamladığımızda ortaya baklava desenlerinin çıkacağı bir battaniye hazırladık. 1 tanesi ana renk olmak üzere 4 renk kullanıyoruz battaniyede. Özellikle renkli kısımlarda artık iplerinizi kullanabilirsiniz. Motifi battaniye dışında örgü çanta modellerinde de kullanabilirsiniz. Motifli çantaların da modası hiç geçmeyecek örgülerden.

Modası Asla Geçmeyecek Battaniye Tarifi

Renklerle oynayarak birçok düzende öreceğimiz şahane bir motif daha. Az sonra adım adım nasıl örüldüğünü göreceğiz. Yine battaniyenin yapılışında birçok ip kullanabilirsiniz. Pamuklu, merserize ipler, akrilik ipler, yünlü ipler, bebe yünleri kullanabilirsiniz. Tabi tığ ölçüsünü ise kullanacağımız ipe göre belirleyebiliriz. Şimdi modası asla geçmeyecek battaniye tarifini yakından inceleyelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler