Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Bebek Battaniyesi Örneği

Yumuşacık bir battaniye. Fıstıklı bebek battaniyesi örneği. Dala küçük bir kare örerek lif örnekleri olarak da yapabilirsiniz. Uzun zincir üzerine örerek yelek modellerinde, şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi örneklerinden güzel bir tarif daha. Modelin ayrıntılı yapılışına kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Bebek battaniyelerinden daha birçok örneğimiz var. Fıstıklı, motifli, düz, şiş örgü, tığ işi… Birçok örneğin tarifi var. En güzel modelleri sizler için bulup yapılışı ile birlikte hazırlıyoruz. Bazı modellerimiz sadece yazıdan oluşuyor. Bazıları videolu bazıları ise yazılı. Siz beğendiğiniz örnekleri kızlarınıza, oğullarınıza, torunlarınıza örebilirsiniz. Kolay tığ ile yapılmış bir örnek isterseniz tığla ortadan başlanan bebek battaniyesi açıklamalı örneği hemen örmeye başlayabilirsiniz. Şiş örgüden kuzulu battaniye yapımı tarifi çok soruldu ve birçok kişi tarafından sevgiyle örüldü. Her zaman olduğu gibi daha fazla örgü battaniye modelleri için bizi takip etmeye devam edin.

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri

Battaniye örneğimize ortadan başlıyoruz ve büyüterek örmeye devam ediyoruz. Fıstıklı bebek battaniyesi örneği evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir fikir. Biz burada başlangıç aşamasına kısaca değineceğiz. Daha fazla bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Kolay bir model. Trabzan ve fıstıktan oluşuyor. Yumuşak bir iplik ve ipimize uygun bir tığ kullanıyoruz.

Modelimize sihirli halka yaparak başlıyoruz. Daha sonra halkanın içine 3 zincir, 1 trabzan, 3 zincir ile yaprak yapıyoruz. Bu yapraktan 7 tane daha yapalım.

Şimdiki turda 4 köşe oluşturacağız. Fıstıkları aynı yere tığa ip dolayarak 3 – 4 kez batalım. Bir önceki turda yaptığımız 3 zincirli kısımların üzerine batarak yapıyoruz. Arada 1 zincir çekiyoruz. Köşe yapmayı unutmuyoruz.

3. turda ise fıstık ve zincirin üzerine tekli trabzan yapıyoruz. Köşeleri unutmuyoruz.

Bu 3 turu istediğimiz boyutlara ulaşıncaya kadar tekrar ediyoruz. Şimdi yakından görelim.

Fıstıklı Bebek Battaniyesi Örneği 4

Fıstıklı Bebek Battaniyesi Örneği 3

Fıstıklı Bebek Battaniyesi Örneği 1

Fıstıklı Bebek Battaniyesi Örneği 2

Fıstıklı Bebek Battaniyesi Örneği 5

Fıstıklı Bebek Battaniyesi Örneği

Kaynak : https://www.mariasbluecrayon.com/2018/07/bobbles-and-stripes-granny-square.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler