Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı

Zikzak örgü modellerinden güzel bir battaniye tarifi daha. Babaanne motifi yapımı ile birleşmiş bir battaniye. Zikzak battaniye yapımı çeşitlerinden birçok kez bahsettik. Güzel modeller bulunca paylaşmaya devam ediyoruz. Dolgulu zikzak battaniye yapılışı zikzaklı modellerden biri. Çiçekli zikzak bebek battaniyesi yapılışı ise çok beğeneceğiniz diğer modellerden. Battaniyenin düzenini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. İsterseniz en dış çevreye motifleri ekleyebilirsiniz. Yada 3 – 4 sırada bir motifleri ekleyebilirsiniz. Yada modelde olduğu gibi yerleştirebilirsiniz. Battaniyede kullanılan örneklerin şemasını sizlere vereceğiz. Eğer takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Bebek battaniye modelleri ve yapılışına geçiyoruz. Evde olan iplerinizi kullanabilirsiniz veya yeni ipler alabilirsiniz. Başlıyoruz.

Yeni Örgü Bebek Battaniyeleri

Bebek battaniye modelleri ve yapılışı ölçüleri 107 x 142 cm. Sizler istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Renk olarak ise sarı, mavi, beyaz, pembe, yeşil renkler kullanılmış. Ve battaniyenin kenarına püsküller takabilirsiniz. Şimdi şemalarımızı görelim.

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı 7

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı 8

Zincir sayılarını 25 ve katları +4 zincir çekerek belirleyebilirsiniz. Aynı ölçülerde örmek istiyorsanız 204 zincir çekebilirsiniz. Ve ilk şemayı uygulayabilirsiniz. Uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. İstediğiniz düzende aralara motifleri yerleştirebilirsiniz. Motifte de semboller aynı anlama geliyor. Sihirli halka ile motife başlıyoruz. Battaniyenin düzenini aşağıda daha iyi görebilirsiniz.

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı 4

Püsküllerle süslenmiş çok güzel bir battaniye. Sizde istediğiniz renk düzeninde örebilirsiniz. Rengarenk çok güzel bir battaniye olacak. Şimdi battaniyemizi yakından inceleyelim.

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı 6

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı 5

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı 3

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı 1

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı 2

Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı

Kaynak : https://www.cuddlycool.com/blogpost/boho-picknick-kleed-haken/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler