Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı

Kolay ve güzel bir model ile karşınızdayız. Zikzak battaniye modellerinden size sıkça bahsettik. Tığ işi örgü modelleri ile yapılmış güzel bir model. Daha farklı modeller arayanlar zikzak battaniye şemaları ile ilgili yazımızı okuyup inceleyebilirler. Ve beğendikleri şemayı uygulayabilirler. Sık iğneli zikzak battaniye de güzel ve örmesi zevkli bir model. Zikzak battaniye modelleri ve yapılışıevde kalan ipleri değerlendirmek içinde örebilirsiniz. Renk renk çok şık battaniyeler yapabilirsiniz.

Dolgulu Zikzak Battaniye Nasıl Yapılır?

Modele 21 ve katları + 2 zincir çekerek başlıyoruz. Zincirimizi çektikten sonra 3. zincir üzerine 9 trabzan yapıyoruz. 4. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 3. zincir üzerine 9 trabzan yapıyoruz. 3 zincir atlayıp 4. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. Bu işlemi bir kez daha tekrar ediyoruz. 3. zincir üzerine batmayıp hemen yanındaki zincir içine aynı işlemi tekrar ediyoruz. Ve 4. zincir üzerine batarak bir köşe oluşturmuş oluyoruz.

2 kez 9 trabzanlı işlemi yapıyoruz. Az önce yukarı doğru olan köşeyi yaptık. Şimdi aşağı doğru olan köşeyi yapacağız. 2 kez daha 9 trabzanlı kutucuktan yapıyoruz.  Bu şekilde zikzakları sıra sonuna kadar yapıyoruz. Aşağı doğru köşe işlemini 2.turda renk değiştirdiğimizde yapıyoruz.

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı

2. tura geçtiğimizde rengi değiştiriyoruz. Ve aralara trabzan 1 zincir, trabzan yapıyoruz.Yukarı doğru olan köşe kısımlara aynı yere 1 trabzan, 1 zincir , 1 trabzan , 1 zincir 1 trabzan ile 2 yuva yapıyoruz. Aşağı doğru olan köşelere ise aşağıda resimde gördüğünüz gibi sık iğne ile birleştiriyoruz. Ve aşağı doğru köşe oluşmuş oluyor.

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı 1

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı 2

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı 3

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı 4

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı 5

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı 6

Oluşturduğumuz yuvaların içine 9 trabzan yapıyoruz.

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı 7

Tüm işlem bu kadar. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yaparak örmeye devam ediyoruz.

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı 8

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı 9

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı 10

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı 11

Kaynak : http://www.mypicot.com/1040.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler