Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Motifli Battaniye Yapımı

Altıgen motiflerle yapılmış harika bir battaniye tarifi hazırladık. Çiçek motifli battaniye yapımı tarifi hazırladık. Şemalı anlatımla battaniyeyi hazırladık. Çok güzel bir model olmuş. Renkli kısımlarda parça iplerinizi kullanabilirsiniz. Yatak örtüsü olarak, TV battaniyesi olarak, tek kişilik battaniye olarak örüp kullanabilirsiniz. Motif sayılarını ayarlayarak her ölçüde örebilirsiniz. Bebek battaniyesini bebek hırkalarında kullanabiliriz, bebek yeleklerinde kullanabiliriz. Örgü çanta modellerinde kullanabilirsiniz. Bunu birçok kez söylüyorum belki ama örgü paspas modellerinde de kullanılabilir. Penye iplerle, koton iplerle örebilirsiniz. Bebe yünleri ile battaniyeler örebilirsiniz. Yeni battaniye modellerinden havai fişek battaniye modeli yapılışı çok güzel bir örnek. Havai fişeklerin gökyüzünde patlamış halini andırıyor. Köşeden köşeye çiçekli battaniye yapılışı da çok güzel bir örnek. Daha fazla model anlatımı için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Çiçek motifli battaniye yapımı için ipleri tığları hazırlayalım. Anlatıma geçiyoruz.

Çiçek Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Altıgen motifi daha önce birçok bebek battaniyesinde ara motif olarak kullandık. Şimdi aynı motifi hem aynı haliyle hem de aynı motifi biraz farklı değişiklikler yaparak yeni bir motif haline getiriyoruz. İki motifi birleştirerek çiçek motifli battaniye yapımını hazırlıyoruz.

Çiçek Motifli Battaniye Yapımı

Battaniyenin ölçüleri 133, 5 x 146, 5 cm ebatlarında. 5. 5 mm tığla örülmüş bir battaniye. Motiflerin şeması yukarıdaki gibi. Hem düz motif hem de trabzanlara önden batarak yapıyoruz. Kanca şeklindeki şema trabzanları önden batma halini gösteriyor. Yine şemada motifleri hangi düzende yerleştirebiliriz onu görüyoruz.

Çiçek motifli battaniye yapımının şemalarını inceledik. Gelin şimdi battaniyenin son haline bakalım.

Çiçek Motifli Battaniye Yapımı 1

Çiçek Motifli Battaniye Yapımı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/caron-crochet-flower-patch-throw/CAC0502-030472M.html?cgid=041221-spring-inspired

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler