Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Köşeden Köşeye Çiçekli Battaniye Yapılışı

Köşeden köşeye battaniye modelleri, C2C battaniye modelleri, örgü modellerinden daha önce bahsetmiştik. Bugün yine çok güzel bir battaniyenin tarifini hazırladık. Köşeden köşeye çiçekli battaniye yapılışını örmek çok keyifli olacak. C2C örgü modellerinden daha önce yaptığımız örneklere değinelim. Çok güzel bir yastık yapmıştık. Köşeden köşeye kalp yastık yapılışı. Ev dekorasyonunda kullanacağınız çok güzel modellerden biri. Köşeden köşeye örgüyü daha önce hiç örmediyseniz burada şeması var ama ayrıntılı olarak köşeden köşeye battaniye nasıl örülür resimlerle adımları paylaşmıştık. Harika bir örgü. Birçok desen uygulaması yapabilir, motifleri istediğiniz boylarda örebilirsiniz. Evde kalan parça ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir örgü modeli. Tığ işi runner modelleri yapılışı hazırlamıştık. Yine köşeden köşeye örülen motiflerin birleşmesinden oluşan bir model. Yine aynı motifleri birleştirerek sizde battaniyelerde, yastıklarda kullanabilirsiniz. Kalpli çok güzel bir runner. Köşeden köşeye daha çok anlatımlı modelimiz var. Burada sadece birkaç tanesine değinebiliyoruz. Hepsine önceki yazılardan ulaşabilirsiniz.

Köşeden Köşeye Çiçekli Battaniye Nasıl Örülür?

Örmesi çok keyifli bir örgü modeli. İstediğiniz renklerde desen çalışması yapabilirsiniz. Pamuklu ipler ile battaniye çok güzel duracaktır. Yünlü karışımlı, pamuklu karışımlı, akrilik ipler de kullanabilirsiniz. Battaniyenin boyutları 122 x 147, 5 cm civarında. 5, 5 mm tığla örülmüş. Bu ölçülere uyan ipler kullanabilirsiniz.

Köşeden Köşeye Çiçekli Battaniye Yapılışı 1

Köşeden Köşeye Çiçekli Battaniye Yapılışı

Şemalar yukarıdaki gibi. Her bir kare 4 trabzanlı model anlamına geliyor. Şemadan takip ederek çiçekli deseni örebilirsiniz. Paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Battaniyenin bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. İşte köşeden köşeye çiçekli battaniye yapılışı son hali.

Köşeden Köşeye Çiçekli Battaniye Yapılışı 2

Köşeden Köşeye Çiçekli Battaniye Yapılışı 3

Kaynak :https://www.yarnspirations.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler