Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Runner Modelleri

Köşeden köşeye örgü modeli ile çok şık örgü masa örtüsü yapıyoruz. Köşeden köşeye battaniye nasıl yapılır isimli yazımızda ayrıntılı bir şekilde nasıl yapıldığına yer vermiştik. Bugün aynı teknikle yapılan ama örgü runner modelleri yapıyoruz. Kalp desenli şık bir örgü. Masalarınız bu örgü ile şenlenecek. Çok güzel bir örgü tekniği. Bundan sonra yazılarımızda bu teknikle yapılan modellere yer vereceğiz. En yeni modelleri isteyen takipçilerimiz için. Daha önce bu teknikle penye ipten paspas yapımı yapmıştık. Yine köşeden köşeye baykuş yastık yapımı yapmıştık. Çok şık modeller. Her turda renk değiştirerek evde kalan ipleri değerlendirebilirsiniz. Daha önce bu tığ işi örgü modeline ayrıntılı bir şekilde yapılışını paylaştığımız için şimdi yeni modelin sadece şemalarını vereceğiz. Aynı şekilde öreceksiniz. Aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz.

Örgü Runner Yapımı

Pamuklu ipliklerle örülmüş şık bir masa örtüsü. Daha önce sizlere yapılışını ayrıntılı vermiştik. Detaylara oradan ulaşabilirsiniz. Runner kısmı için bir ucundan başlıyorsunuz. Tam köşeye geldiğinizde eksilterek kareyi tamamlıyorsunuz. Tekrar artırma yaparak diğer kalbi örüyorsunuz. Şimdi runner kısmının şemasını verelim.

Tığ İşi Runner Modelleri 16

Dikdörtgen şekilde örgüyü tamamlıyorsunuz. Daha sonra uçları için iki yarım parça örüyorsunuz. Ve dikdörtgen parçanın uçlarına iğne ile dikiyorsunuz.

Tığ İşi Runner Modelleri 1

En son tüm çevrenin etrafına sık iğne ve kenar oyası gidip üçgen uçlara püskül takıyorsunuz. Şimdi uygulama şeklini görelim. Şahane görünüyor.

Tığ İşi Runner Modelleri

Tığ İşi Runner Modelleri 9

Tığ İşi Runner Modelleri 11

Tığ İşi Runner Modelleri 12

Tığ İşi Runner Modelleri 15

Tığ İşi Runner Modelleri 14

Tığ İşi Runner Modelleri 10

Tığ İşi Runner Modelleri 13

Tığ İşi Runner Modelleri 7

Tığ İşi Runner Modelleri 3

Tığ İşi Runner Modelleri 6

Tığ İşi Runner Modelleri 5

Tığ İşi Runner Modelleri 8

Tığ İşi Runner Modelleri 4

Tığ İşi Runner Modelleri 2

Kaynak : http://www.repeatcrafterme.com/2017/01/crochet-c2c-valentines-heart-table-runner.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler