Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pamuk İpten Dantel Sepet Yapımı

Evinizin her köşesinde kullanacağınız harika pamuk ipten dantel sepet yapımı hazırladık. Beğendiğiniz dantel örneklerinden, kullanmadığınız dantellerden, eski dantellerinizden sepet modelleri yapabilirsiniz. Örgü sepet modellerinden sizlere harika örneklerin yapılışlarını hazırlamıştık daha öncede. Dantel kase yapımı şeması çok beğeneceğiniz sepet modellerinden. Dantel sepet yapımı anlatımlı modeller için kare dantellerinizi, yuvarlak dantellerinizi kullanarak sepetler örebilirsiniz. Sizlere yuvarlak dantel şemasından oluşan güzel bir sepet tarifi hazırladık. O modellerimizi de inceleyerek ev dekorasyonunuz için örebilirsiniz. Harika modeller var. Elinizde olan dantelleri değerlendirmek için sepet fikri güzel bir fikir. Hadi şimdi pamuk ipten dantel sepet yapımı aşamalarına geçelim.

Yuvarlak Dantel Sepet Yapımı

Pamuk ipten dantel sepet yapımı ve tutkalı nasıl kullandığımıza dair çok güzel paylaşımlarımız oldu. Şimdi aralarına yepyeni çok güzel bir model daha ekledik. Pamuklu ipliklerle ördüğümüz harika bir sepet. Mutfak, banyo, salon gibi evinizin birçok bölümünde kullanabilirsiniz.

Pamuk İpten Dantel Sepet Yapımı 6

Sepet yapımında kullanacağımız şema yukarıdaki gibi. 6 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra yine 6 zincirler ile yuvalar yapıyoruz. Şemada uzun çizgiler trabzan, kısa çizgiler tekli trabzan, noktalar zincir, x ler sık iğne anlamına geliyor. Sepeti örüp bitirdiğimizde tutkallıyoruz. Bildiğiniz bir tutkallama yöntemini kullanabilirsiniz.

Pamuk İpten Dantel Sepet Yapımı

Pamuk İpten Dantel Sepet Yapımı 1

Sepetin alt çapı 10 cm civarında oldu. Tur sayılarını artırarak istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. İçine örgü aksesuarlarınızı, makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz. Tokalarınızı, takılarınızı koyabilirsiniz. İşte harika sepetin son hali.

Pamuk İpten Dantel Sepet Yapımı 2

Pamuk İpten Dantel Sepet Yapımı 3

Pamuk İpten Dantel Sepet Yapımı 4

Pamuk İpten Dantel Sepet Yapımı 7

Pamuk İpten Dantel Sepet Yapımı 5

Kaynak : http://mark-mari.blogspot.com/2017/04/easterbasket.html#more

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler