Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Deniz Kabuğu Havlu Kenarı Yapımı Anlatımlı

Harika bir havlu kenarı ile daha devam ediyoruz. Deniz kabuğu havlu kenarı yapımı anlatımlı olarak hazırladık. Hem şemalı örgü modellerinden hemde adım adım resimlerle anlatımını hazırladığımız modellerden. Dantel örneklerini havlu kenarlarında çok kullanıyoruz. En güzel dantel havlu kenarlarını sizler için anlatımlı olarak hazırlıyoruz. Beğeneceğiniz ismi ile uyumlu güzel bir havlu kenarı yapımı kolay bir örnek var. Şemadan ve resimlerden takip ederek çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Benzer tarzda yapılmış örnekleri daha önce görmüş hatta çeyizleriniz için örmüş olabilirsiniz. Dantel havlu kenarı örneği çok zarif duruyor. Bittiğinde harika oluyor. Sadece havlu kenarı olarak değil çeşitli kumaşlar üzerine kenar oyası olarak da yapabilirsiniz. Dantel pike yapımı örnekleri bunun için sizlere fikir verebilir. Deniz kabuğu havlu kenarı yapımı anlatımlı model güzel bir örnek. Ve birçok kumaş etrafında kullanılabilir. Kanaviçe etamin örnekleri ile birleştirilerek güzel bir masa örtüsü yapılabilir.

Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Deniz kabuğu havlu kenarı yapımı anlatımlı modele önce şema ile başlayacağız. Dilediğiniz renk dantel ipleri kullanabilirsiniz. Mesele hasır bir çantanız var süslemek için bu güzel kenar oyası modellerini kullanabilirsiniz. Yada kendinize kot çanta modelleri diktiniz yine süslemek için dantelleri kullanabilirsiniz. Öne şemamızı görelim.

Deniz Kabuğu Havlu Kenarı Yapımı Anlatımlı

Dantelimizin önce kenarını örmeye başlıyoruz. Kenarımızda su taşı örneğinden 6 tane olduktan sonra deniz kabuğunu yapmaya başlıyoruz.

Deniz Kabuğu Havlu Kenarı Yapımı Anlatımlı 1

13 zincir çekiyoruz. 7. zincire batıyoruz. Tekrar 6 zincir çekip 2. resimde olduğu gibi 3. su taşına sık iğne ile batıyoruz.

Deniz Kabuğu Havlu Kenarı Yapımı Anlatımlı 2

Deniz Kabuğu Havlu Kenarı Yapımı Anlatımlı 3

Bu kısma 3 zincir çekerek başlıyor 12 trabzan yapıyor ve 1 sık iğne yapıyoruz.

Deniz Kabuğu Havlu Kenarı Yapımı Anlatımlı 4

Şimdi şemayı da takip ederek, resimleri inceleyerek örmeye devam edelim.

Şimdi en son bitmiş halini görelim. Hem renkli ipten hemde klasik dantel ipi renginden.

Deniz Kabuğu Havlu Kenarı Yapımı Anlatımlı 19

Deniz Kabuğu Havlu Kenarı Yapımı Anlatımlı 20

Deniz Kabuğu Havlu Kenarı Yapımı Anlatımlı 21

Deniz Kabuğu Havlu Kenarı Yapımı Anlatımlı 22

Kaynak : https://mypicot.com/h024.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler