Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Havlu Kenarı Örneği

Dantel havlu kenarı örneği yapılışı var sırada. Dantel havlu kenarı örneği çok güzel ve kolay bir model. Çarşaf kenarına, pike kenarına gibi değişik kumaşlar etrafına da yapabilirsiniz. Dantel örnekleri vazgeçemediğimiz örgülerden. Modası hiç geçmeyecek örneklerden. Havlu kenarı da çeyizlik olarak çok ördüğümüz modellerden. Yine pike kenarına da çok yakışacaktır. Eski dantelleri değerlendirme işlemlerinde de dantel pike modelleri çok yapıyoruz. Dantel kenar örnekleri yapımı şemalı anlatımlı olarak hazırladığımız modellerden. Yuvarlak motiflerden oluşan çıtır çıtır bir örnek. Şemalı havlu kenarı örnekleri için detaylı anlatıma geçelim. Sonrasında dilediğimiz kumaşların kenarına yapalım.

Dantel Havlu Kenarı Yapımı

Dantel havlu kenarı örneği yapımı şemalı olarak hazırladık. Ama motiflerin nasıl yapıldığını sizlere anlatacağım. Sizde ister havlu kenarında isterseniz farklı örgülerde kullanabilirsiniz. Tek motif yapılarak küpe olarak veya çeşitli oya modellerinde kullanabilirsiniz.

Dantel Havlu Kenarı Örneği 3

Dantel Havlu Kenarı Örneği 4

Önce motifleri örüp daha sonra üst kısmını örebilirsiniz. Motifleri örerken pipirikleri yaparken ekleme yapıyoruz. Motifimize 8 zincir çekip halka oluşturuyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Devam ederek 1 trabzan daha yapıyoruz. 3 zincir çekip tepesine batıyoruz. 3 trabzan yapıp tekrar 3 zincir çekip tepesine batıyoruz. Bu şekilde 8 pipirik yapıyoruz. 2. motifi örerken pipirikleri yaparken ekleme yapıyoruz.

4 erli 4 erli motifleri ilk şemada olduğu gibi örüyoruz. Daha sonra 2. şemada olduğu gibi üst kısmını yapıyoruz. Bu kısımda trabzan ve zincirleri kullanıyoruz. Daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Motifimiz bittiğinde ve eklendiğinde aşağıdaki gibi duracak. Çıtır çıtır bir model ve çok şık. Üstelik de çok kolay.

Dantel Havlu Kenarı Örneği 1

Dantel Havlu Kenarı Örneği

Dantel Havlu Kenarı Örneği 2

Kaynak : https://mypicot.com/3010.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler