Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Havlu Örneği Yuvarlak Motif Yapılışı

Dantel örneklerinden yeni bir model tarifi daha. Daha önce aynı modelin uç kısmını örmüştük. Dantel havlu örneği olarak. İkisini bir takım olarak örebilir havluları süslemede, dantel pike modellerinde kullanabiliriz. Çok zarif bir takım olur. Kanaviçe etamin modellerinden eklemeler de yapabilir dantel modelimizi daha güzel, gösterişli hale çevirebiliriz. Modeli uyarlama yaparak yuvarlak motifleri örüp sonra kenarında havlu kenarı modelinde paylaştığımız kenar oyası örneğini örerek dantel runner örneği olarak da örebiliriz. Göbekli havlu kenarı modelleri olarak örebiliriz. Yuvarlak motifi göbek kısmı olarak yapabiliriz. Uç kısmına da takımı olarak paylaştığımız modeli ekleyebiliriz. Pikelerde de aynı şekilde tasarımlar oluşturabiliriz. Dantel havlu örneği yuvarlak motif yapılışı için anlatıma geçelim.

Havlu Kenarı Modeli Motif Yapılışı

Dantel havlu kenarı oyarak yarım motif yapılışını incelemiştik. Şimdi tam motif olarak örüyoruz. Tam motifleri yan yana sıra sıra dizip ekleyerek havlu kenarını yapabiliriz. Kenarındaki fıstıklı kısımlar inci gibi duruyor. O kısımlara taş eklemesi yapabiliriz. Yada küçük incilerden eklemeler yapabiliriz. Çok yakışacaktır.

Dantel Havlu Örneği Yuvarlak Motif Yapılışı

İplik olarak % 100 pamuklu iplik, 1,4 mm veya 2 mm tığlar kullanarak motifi örebiliriz. Simli iplerle de motifi örebilirsiniz.

Dantel Havlu Örneği Yuvarlak Motif Yapılışı 1

Dantel havlu örneği yuvarlak motif yapılışı anlatan videoya geçiyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler