Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Havlu Örneği

Dantel modellerinden çok hoş bir örnek var sırada. Havlu kenarlarımızı, pikelerimizi süsleyecek zarif bir örnek. Dantel örnekleri eskiden günümüze kadar gelmiş birçok örnekten oluşuyor. En güzel modelleri çeyizler için örüyoruz. Dantel havlu örneği bu modeller arasında. Dantel pike modelleri olarak da kullanacağımız muhteşem bir tarif. Dantel runner modelleri örüp kenarına az sonra paylaşacağımız şahane bir kenar oyası modellerinden. Hem fıstıklardan hem de trabzanlardan oluşuyor. Havlu kenarı yapımı kolay ve gösterişli örneklerden. Pamuklu ipler, merserize iplerle dantel pike yapımı örneklerinde de kullanabiliriz. Pikelerde çok şık duracak. Pike kumaşlarınızla dantelleri birleştirerek en güzel örnekleri hazırlayabilirsiniz. Dantel kenar örnekleri yapımı için hemen detaylara geçelim. Bakalım nasıl görünüyor ve nasıl örülüyor öğrenelim.

Dantel Havlu Kenarı Nasıl Örülür?

Havluların kenarlarında büyük modelleri kullanmayı seviyorsanız tam sizlere göre bir örnek. Kat kat açılmış yapraklarıyla göz alıcı güzellikte bir kenar oyası. İster havlu kenarında ister pike kenarlarında veya farklı kumaşlarda kenar oyası olarak kullanacağımız  çok hoş bir örnek. Kenarda havluya dikmek için su taşı örneğini kullanıyoruz. Su taşı üzerine yapraklı çiçekli örneğimizi yaparak kenar örneğini tamamlıyoruz.

Dantel Havlu Örneği

Dantel Havlu Örneği 1

Dantel Havlu Örneği 2

Muhteşem görünüyor değil mi. Trabzanlarla ve fıstıklarla ördüğümüz çok hoş bir dantel havlu örneği. Hadi birlikte nasıl örülüyor izleyelim.

 

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler