Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Kare Motif Yapılışı

Harika bir örnek yapılışı hazırladık. Çiçekli kare motif yapılışı. Bebek battaniyesi modellerinde, dantel yatak örtüsü modellerinde, örgü runner modellerinde kullanılabilecek yepyeni şahane bir örnek. Vitrin içi dantel modelleri arıyorsanız bu örneği kaçırmayın. Dantel örneklerinde hemen yapmak isteyeceğiniz modellerden biri. Eğer kendiniz örmeyecekseniz bile mutlaka yapılışını incelemeli, paylaşmalı daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Dantel ören arkadaşlarınıza modeli hemen gönderebilirsiniz. Motifi kırlent modellerinde de kullanabiliriz. Mesela üzerimize giydiğimiz kıyafetlerde de kullanabiliriz. Örgü yelek modelleri, örgü bluz modelleri güzel olmazmı sizce. Mesela dantel yelek yapımı anlatımlı örnekte olduğu gibi. Yatak örtülerinde, bebek battaniyelerinden muhteşem duracak bir örnek. Tıpkı yıldız popcorn büyük motif yapılışı örnek olacaktır. Bir zamanların çok sevilen modası hiç geçmeyen tariflerinden. Popcornların, fıstıkların kullanılarak örüldüğü yeni model çiçekli kare motif yapılışına geçelim.

Çiçekli Kare Motif Nasıl Örülür?

Rengiyle, modeliyle harika bir örnek. Çiçekli kare motif yapılışı için YarnArt violet kullanılmış. % 100 merserize ipliklerden. Pamuklu ipliklerle de örebilirsiniz. İpliklerin kalınlıkları değiştiğinde motiflerin boyutları da değişecektir. 0, 75 mm tığ tercih edilerek örülmüş.

Çiçekli Kare Motif Yapılışı

Motif yukarıdaki gibi. Klasik dantel rengiyle yani beyaz renkle de muhteşem olur. Hatta runner olarak düşündüğünüzde taşlar yapıştırarak, inciler dikerek çeyizlik örgü modelleri haline çevirebilirsiniz. Muhteşem olacaktır. Tabi fazla abartmadan.

Çiçekli Kare Motif Yapılışı 1

Çiçekli Kare Motif Yapılışı 2

Çiçekli Kare Motif Yapılışı 3

İki güzel videoyla çiçekli kare motif yapılışını hazırladık. Bildiğimiz tığ işi tekniklerden oluşuyor. Zincir, trabzan ve popcorn. Muhteşem. Hadi yapılışını birlikte izleyelim. En güzel örgülerimizde kullanalım.

Kaynak : https://www.instagram.com/Litke.Tatyana/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler