Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kelebekli Havlu Kenarı Yapılışı

Sadece havlu kenarı modelleri olarak değil peçete kenarlarına ve daha birçok yerde kenar oyası modelleri olarak kullanabileceğiniz çok güzel bir örnek. Kelebekli havlu kenarı yapılışını sizlere hem şemalı, hemde adım adım fotoğraflarla yapılışını anlatacağız. Sizde havlu kenarını kolaylıkla örebilirsiniz. Havlu kenarını ördükten sonra dilerseniz en son kısmına sık iğne ile kontör yapabilirsiniz. Kelebekli oyaları, dantelleri çok seviyoruz. Yazma kenarlarına tığ oyası kelebek modelinin yapılışını örebilirsiniz. İğne oyası kelebek yapımı anlatımlı modelde çok güzel bir örnek. Tığ işi örgü kelebek yapımını da örgü aplike olarak, süsleme olarak, duvar süsleri olarak yapabilirsiniz. Kelebekli havlu kenarı yapılışı modelini de birçok yerde kullanabilirsiniz.

Kelebekli Havlu Kenarı Nasıl Örülür?

Kelebekli Havlu Kenarı Yapılışı 11

Kelebekli havlu kenarı yapılışı için kullanacağımız şema yukarıdaki gibidir. Renkli olarak da örebilirsiniz. Veya klasik tek renk havlu kenarı olarak örebilirsiniz. Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir, artı ise sık iğne anlamına geliyor. Şemayı takip ederek örebilirsiniz. Şimdi adım adım fotoğraflarla nasıl yapıldığını görelim.

Nasıl yapıldığını da gördük. Çok güzel bir örnek. Tüm motif bittikten sonra, kenarı bitirdikten sonra son 1 turda sık iğne yapabilirsiniz. Motifi masa örtüsü kenarına da örebilirsiniz.

Kelebekli Havlu Kenarı Yapılışı 1

 

Kelebekli Havlu Kenarı Yapılışı 14

Kelebekli Havlu Kenarı Yapılışı 15

Kelebekli Havlu Kenarı Yapılışı 13

Çok güzel değil mi. Yine daha ayrıntılı fotoğraflarda videosunu izleyelim.

Kaynak : https://ellej.org/en/butterfly-edging/

https://zwet.ru/t_20_03_2015.htm

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler