Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Dantel Oda Takımı Modeli Yapımı

Yine anlatımı olmayan ama şemadan sizler için anlatımını paylaştığımız bir örgü modeli daha. Yuvarlak dantel motif örnekleri olarak yapacağınız şık bir model. Dantel masa örtüsü modelleri olarak yapabilirsiniz. Dantel yatak odası modelleri olarak yapabilirsiniz. Daha önce sizlerle paylaştığımız dantel modelleri de kullanabilirsiniz yapmak istediğiniz örgü modellerinde. İşte size yeni yuvarlak danteller modellerinin yapımı.

Yuvarlak Dantel Modeli Nasıl Yapılır?

1.tur: 8 zincir çekerek halka oluşturalım.

2.tur : 5 zincir çekerek başlayalım. Hemen yanına 1 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip  1 trabzan daha yapalım. Bu işlemi 8 yuva oluşturacak şekilde devam ettirelim.

3.tur : 4 zincir çekelim. Yanına ilk yuvaya 4 trabzan yapalım. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım ve 5 trabzan yapalım. Aynı işlemi tekrar edelim sıra sonuna kadar.

4.tur : 4 zincir çekelim. Hemen yanına 1 trabzan yapalım. 3 trabzan yapalım. Son ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım. Ve trabzanın başında ve sonunda aynı yere 2 trabzan yaparak devam edelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

5.tur : 4 zincir çekip hemen yanına 1 trabzan yapalım. Diğer trabzan üzerine de 1 trabzan yapalım. Sonraki 3 ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapalım. Bir sonraki tek son sıraya ise aynı yere 2 trabzsan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

İlk 5 turun anlatımını sizlerle paylaştık. Kalan kısımları şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Aklınıza takılan bir yer olursa sorabilirsiniz. İşte sizlere şeması ve bittiğinde nasıl görüneceğine dair örneği.

Yuvarlak Dantel Oda Takımı Modeli Yapımı 1

Yuvarlak Dantel Oda Takımı Modeli Yapımı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler