Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Havlu Kenarı

Dantel örneklerinden havlu kenarı olarak yapabileceğiniz fıstıklı, örümcekli çok güzel bir örnek. Sanırım uzun zamandır dantel havlu kenarı modelleri paylaşımı yapmamıştık. Böyle güzel bir modelin yapılışını bulunca paylaşmadan edemedim. Sadece havlu kenarı olarak değil çeşitli kumaşlar üzerinde kenar oyası modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Çarşaf danteli örneği olarak örebilir kullanabilirsiniz. Battaniye kenarı tığlamada kullanabilirsiniz. Dümdüz bir boyunluk modelleri örüp kenarını tığlamada kullanabilirsiniz. Şal modelleri kenarı tığlamada kullanabilirsiniz.  Çok güzel bir model. Dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Örgü havlu kenarı yapılışı yabancı videolu. Ama net bir şekilde nasıl yapıldığı anlaşılıyor. Benim gibi dil bilmeyenlerde rahatlıkla örebilirler.

Havlu Kenarı Modelleri

Havlu kenarı modelleri olarak farklı paylaşımlarımız da oldu. Ağır ve çeyizlik olarak örülebilecek modelleri paylaştık daha çok. Yonca örneği dantel havlu kenarı yapılışı ilk paylaşıldığı andan itibaren çok beğenildi. Fiyonk havlu kenarı yapımı da şahane bir model. Orada kullanılan fiyongu farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz.

Örgü Havlu Kenarı

Model fıstıkları ve örümcekleri ile çok güzel görünüyor değil mi. Sıra ile yapılıyor. Bir motif bittikten sonra 2. motife geçiyoruz. Trabzan, zincir gibi tekniklerden oluşuyor. Zor gibi görünebilir ama kolay. Her sırada bulunan modeli farklı örgülerde tek olarak kullanmıştık. Bildiğimiz teknikler bir araya gelerek yeni bir modeli oluşturmuş. Dilerseniz nasıl yapıldığına geçelim. Örgü havlu kenarı nasıl yapılır detaylar aşağıda.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler