Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı

Kolay bir modelden ne kadarda şık bir bluz ortaya çıkıyor. Tıpkı şimdi sizlere anlatacağımız model gibi. Bu kazak modelini daha önce büyük markaların vitrinlerinde görmüşsünüzdür. Fiyatlarda oldukça tuzlu maalesef. En iyisi kendimiz örerek ucuza mal etmek. Yazlık bluz modellerine örnek şık bir bluz. Daha önce de sizlere yazlık örgü modelleri paylaşımında bulunduk. Ankara’da havalar bu aralar soğuk gidiyor ama elbet bir gün ısınacak. Yazlık bluz modellerinden birkaç gün önce paylaştığımız kalp bluz modeli de çok şık. Örebilirsiniz. File örgü modeli yazlık bluz modeli yapılışı da çok sevilen örneklerden. Peki ya çok zarif bir model olan oklava örgü modeli bluza  ne demeli. Hemen başlamalısınız.

Bohem Yazlık Bluz Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Dantel ipliği veya orta kalınlıkta merserize iplik
  • 3 mm tığ

2 parça dikdörtgen örüp kol kısmını ayırarak birleşim yapıyorsunuz. Daha sonra yaka kısmını örüyorsunuz. Kolları da örüp bluzu bitiriyorsunuz. Kalça genişliğinizi ölçerek beden ölçünüzü kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ölçüme birkaç santim daha eklemek gerekebilir.

Modelde kullanacağınız örgü modelinin grafiği aşağıdaki gibidir.

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı 4

Kolları koltuk altından başlayarak yapabilirsiniz. İstenilen uzunlukta kol çalışabilirsiniz. Kol ağızları için yine yakada kullandığımız gibi bantlar örebilirsiniz. İki kolda bittikten sonra bluz tamamlanmıştır. Aşağıda örneğini görebilirsiniz.

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı 3

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı 1

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler