Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı

Kolay bir modelden ne kadarda şık bir bluz ortaya çıkıyor. Tıpkı şimdi sizlere anlatacağımız model gibi. Bu kazak modelini daha önce büyük markaların vitrinlerinde görmüşsünüzdür. Fiyatlarda oldukça tuzlu maalesef. En iyisi kendimiz örerek ucuza mal etmek. Yazlık bluz modellerine örnek şık bir bluz. Daha önce de sizlere yazlık örgü modelleri paylaşımında bulunduk. Ankara’da havalar bu aralar soğuk gidiyor ama elbet bir gün ısınacak. Yazlık bluz modellerinden birkaç gün önce paylaştığımız kalp bluz modeli de çok şık. Örebilirsiniz. File örgü modeli yazlık bluz modeli yapılışı da çok sevilen örneklerden. Peki ya çok zarif bir model olan oklava örgü modeli bluza  ne demeli. Hemen başlamalısınız.

Bohem Yazlık Bluz Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Dantel ipliği veya orta kalınlıkta merserize iplik
  • 3 mm tığ

2 parça dikdörtgen örüp kol kısmını ayırarak birleşim yapıyorsunuz. Daha sonra yaka kısmını örüyorsunuz. Kolları da örüp bluzu bitiriyorsunuz. Beden hesaplamasında kalça genişliğinizi ölçüyoruz. 2 cm ekliyoruz. Çıkan sonucu 2 ye bölelim. Öreceğimiz dikdörtgenin ölçüsü ortaya çıkmış oluyor. Büyük beden için ise kalça çevresini ölçüp 4 cm ekliyoruz. 2 ye bölüyoruz. Öreceğimiz dikdörtgenin ölçüsünü belirlemiş oluyoruz.

Modelde kullanacağınız örgü modelinin grafiği aşağıdaki gibidir.

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı 4

Kolları koltuk altından başlayarak yapabilirsiniz. İstenilen uzunlukta kol çalışabilirsiniz. Kol ağızları için yine yakada kullandığımız gibi bantlar örebilirsiniz. İki kolda bittikten sonra bluz tamamlanmıştır. Aşağıda örneğini görebilirsiniz.

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı 3

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı 1

Yazlık Bohem Bluz Yapılışı 2

Kaynak : https://crochetmyvision.blogspot.com/2016/04/how-to-crochet-your-own-heirloom-boho.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Yazlık Bohem Bluz Yapılışı”
  1. Gülşah dedi ki:

    Merhabalar yukaridaki bohem bluzun yapılışı hakkindan net bir aciklamayla bilgibistiyiruz.mesela kac zincir ile baslaniyor ve cm tig dikdörtgen kac cm orulecek .verdiginiz bilgilerden hic bir sey anlaşılmıyor lutfen daha aciklayici olalim

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba, gerekli birkaç ekleme yapılmıştır. Uyarınız için teşekkür ederiz. Yine kaynak kısmından orjinal tarife ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler