Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı

Çok şık bir ajurlu örgü modeli paylaşacağım sizlerle. Yine tatilde , deniz kenarında da giyebileceğiniz bir yazlık bluz modeli. Havalar elbette ısınacak. Yaz aylarına girmek üzereyiz. Bu yüzden yazlık örgü modellerine ağırlık vermeye başladık. Yazında örgüyü bırakmamak için.  :-) Anlatacağımız modelle her tarza uygun örgü modelleri yapabilirsiniz. Daha uzun örerek örgü elbise modeli yapabilirsiniz. Örgü pareo pantolon modeli yapabilirsiniz. Örgü yelek modeli yapabilirsiniz. Dilediğiniz renkte örebilirsiniz. Penye ip ile ördük biz bu modeli. Eski tişörtten penye ip yapılışı yaparak yeniden değerlendirerek bu bluzdan yapabilirsiniz.

File Örgü Modeli Bluz Nasıl Yapılır?

Desen oldukça basit ama şahane görünüyor. Orijinal ismi triko yıldız desen yapılışı olarak geçiyor. Penye ip ile yapıyoruz.

1.tur : Beden ölçünüze göre zincir çekerek başlayalım. Artı olarak 6 zincir çekip dönelim. 6. zincir üzerine sık iğne ile batalım. 10 zincir çekip yanına sık iğne ile batalım. Tekrar 10 zincir çekip yanına sık iğne ile batalım. Sonra 5 zincir çekip 5. zincir üzerine sık iğne ile batarak aynı işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

2.tur : 7 zincir çekelim. Bir önceki turda 10 zincir olarak çektiğimiz zincirin ortasına batarak sık iğne yapalım. 5 zincir çekip diğer 10 zincirin ortasına batarak sık iğne yapalım. Zincir çekmeden yanındaki diğer 10 zincire atlayıp ortasına sık iğne ile batalım. 5 zincir çekip ikinci 10 zincire batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim. Son sıraya gelince tığa 3 kez ip dolayarak trabzan yapalım.

3.tur : 2 zincir çekelim. 2. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Sonra 10 zincir çekelim ve yanına sık iğne ile batalım. Tekrar 10 zincir çekip yanına sık iğne ile batalım. Şimdi ise 5 zincir çekip 5. zincir üzerine sık iğne ile batarak örmeye devam edelim. Sıra sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam edelim.

Model yapımı bu kadar arkadaşlar. Dilediğiniz şekilde ister uzun, ister kısa örerek devam edebilirsiniz. Yıldızlar birbiri üzerine gelecek. Aşağıda şablonu bulabilirsiniz. Sol taraflarında hangi tur olduğu yazıyor. Oradan da takip ederek örebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı 9

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı 10

Ve model bittiğinde ortaya çok şık file örgü modeli çıkıyor. Hadi hemen başlayın.

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı 5

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı 6

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı 2

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı 3

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı 4

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı 7

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı 8

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı 1

File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/pishok/post309017479/

Benzer İçerikler
6 thoughts on “File Örgü Modeli Yazlık Bluz Yapılışı”
 1. Gülbatu dedi ki:

  File örgü modeli yazlık bluz yapılışı demişsiniz ama sadece ajuru tarif etmişsiniz. Modelin sayıları nerede?

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Biz genelde sayı vermiyoruz. Neden derseniz. Ben desemki 60 ilmek başlayın. Bunu kendi bedenime göre ve kullandığım ipe göre belirlemiş oluyorum. Eğer siz zayıf bir bayansanız ilmek sayısı çok gelecek. Ve eğer kalın bir ip kullanmışsanız yine ilmek sayısı çok gelecek. Eğer toplu bir bayansanız bu sefer ilmek sayısı az gelecek. İnce ip kullansanız ilmek sayısı az olacak. O yüzden sayı vermiyoruz. Kullanacağınız ipe göre, örmek istediğiniz bedene göre değişiklik gösterecektir bu ölçüler.

 2. Sühendan Polat dedi ki:

  Keşke bir video çekseydiniz 😊 acemiler için😔

  1. Melek dedi ki:

   Her modele video çekmek o kadar zor ki. 💖

 3. Sema susuzluoğlu dedi ki:

  Yapılışını gösterebilseydiniz çok iyi olurdu yazı şekliyle anlayamıyoruz lütfen

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Maalesef her model için video çekmemiz çok zor. İlginiz için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler