Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yazlık Kalp Bluz Yapılışı

Sizlere çok şık beğeneceğinizi düşündüğümüz bir bluz yapımından bahsedeceğim. Sizlere farklı tarz ve desenlerde birçok örgü yazlık bluz modelleri ve yapılışlarını paylaştık. Sizler tarafından hepsi çok beğenildi. Yine onlar kadar güzel bir örgü bluz modelinden daha bahsedeceğim. Çok beğenilen modellerden biri oklava örgü modeli yazlık bluz yapılışı videolu olarak sizler için hazırladık. Yine beğenilen bir diğer model ise tığ işi yazlık bluz yapılışı. Motifli bir örnek. Motifleri birleştirerek yapıyorsunuz. İsmi değişik şekillerde anılan ananas örgü modeli olarak geçen , yine badem örgü modeli bluz yapımı olarak da adlandırılan bir bluz modeli. Beğendiğiniz modelleri kendiniz için sevdikleriniz için örebilirsiniz.

Yazlık Kalp Bluz Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Merserize iplik
  • Aldığınız ipe uygun tığ

Yazlık Kalp Bluz Yapılışı 3

Bu bluz modelini kızlarınız için kendiniz için kolay bir şekilde örebilirsiniz. Sizlere diyagramını vereceğiz. Şemadan takip ederek kolayca örebilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa bizlere sormaktan çekinmeyin.

Sizlere kalp bluz yapımının şemasını aşağıda veriyoruz. Çok şık tığ işi yazlık bluz olur. Model için 3 renk kullanabilirsiniz. Kalp şeması için her 3 – 4 sırada bir renk değiştiriliyor. Ebruli ip kullanarak da yapabilirsiniz. Bedeninize göre büyütebilirsiniz. Beden ölçünüze göre  1 adet kalp örüyorsunuz. Aşağıda şemada gördüğünüz gibi.

6 zincir çekip halka oluşturarak başlayın. Kırmızı renkle tur başları gösterilmiştir. Takip ederek kalbi örmeye devam edin. Beden ölçünüze ulaşana kadar.

Yazlık Kalp Bluz Yapılışı 1

1 adet  kalp şemayı ördükten sonra arka kısım için aşağıdaki şemayı kullanarak örmeye devam ediyorsunuz.

Yazlık Kalp Bluz Yapılışı

Aşağıda bir beden ölçüsüne örnek göreceksiniz.

Yazlık Kalp Bluz Yapılışı 2

Ön ve arkayı ördükten sonra çok şık bir bluz modeli ortaya çıkıyor. Mutlu günler dilerim.

 

Yazlık Kalp Bluz Yapılışı 5

Yazlık Kalp Bluz Yapılışı 4

Yazlık Kalp Bluz Yapılışı 6

Kaynak : http://creativegamma.ru/catalog/1/2/409/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler