Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2016 Tığ İşi Yazlık Bluz Yapılışı

Yine sizlere çok şık tığ işi örgü bluz yapımından bahsedeceğim. 2016 yaz modasına damga vuracak bir model. Üstelik çok kolay. Biz modelin yapılış şeklini anlatacağız. Sizler kendi bedeninize göre uyarlayıp örebilirsiniz. Yine sizlere anlattığımız yazlık örgü bayan bluz yapımından beğendiğinizi örebilirsiniz. Daha önce örgü kalp modeli bluz yapılışını anlatmıştık. Merserize ipliklerle örebilirsiniz. Beğendiğiniz farklı iplik çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Yaza uygun çok güzel bir bere modeli paylaşmıştık sizlerle. Kare motifli yazlık bere. Bahar havasına uygun. Çok şık. Aynı motifi kullanarak dilerseniz örgü yelek modelleri, yazlık hırka modelleri yapabilirsiniz. Çok yakışacaktır.

Tığ İşi Yazlık Bluz Modeli Yapımı

Model iki motifin birleşmesi ile oluyor. İki motifinde yapılış şeması mevcut. İsteyenler grafikten takip ederek yapabilirler.

1.tur : Sihirli halka örgü amigurumi başlangıç yaparak başlayalım. Daha sonra 6 zincir çekip halka içine 1 trabzan yapalım. Şimdi 3 zincir çekip bir trabzan ile batarak yuva yapalım. Bu şekilde 6 yuva olacak şekilde tekrar edelim.

2.tur : Tekrar 6 zincir çekip ilk yuvanın içine trabzan ile batalım. 2 zincir çekip bir önceki turdaki trabzan tepesine batarak trabzan yapalım. Tekrar 2 zincir çekip yuvaya trabzan ile batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Bu şekilde 6 zincir çekip trabzanla yuvalar oluşturarak aşağıdaki grafikte olduğu gibi tekrar edelim.

2016 Tığ İşi Yazlık Bluz Yapılışı 4

2. motifin yapılışında :

1.tur : 8 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 4 zincir çekip hemen aynı yere 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip yanına 1 trabzan yapalım. Sonra tekrar 1 zincir çekip yanına 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3.tur : 4 zincir çekip hemen yanına 1 trabzan yapalım. Sonra iki kez yanından devam ederek. 1 zincir 1 trabzan yapalım. Şimdi aynı yere 1 zincir, 1 trabzan, 1 zincir, 1 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

2. modelin grafiği de aşağıdaki gibidir. Turları tekrar ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

2016 Tığ İşi Yazlık Bluz Yapılışı 6

Motifleri yaptıktan sonra aşağıdaki şemadaki gibi birleştirmeleri sık iğne ile yapabilirsiniz. Veya motifleri aşağıda anlatıldığı gibi iğne ile dikebilirsiniz.

kazak oluşturmak için : 

yukarıdan aşağıya doğru altıgen satırlar:

  1. 4 motif: omuzlar için 1 , orta ön ve  arka 1 , merkez 2
  2. 6 motif: 2 ön, her tarafa 2 , arka  1
  3. 6 motif: 3 ön, 3 arka için,

2016 Tığ İşi Yazlık Bluz Yapılışı

2016 Tığ İşi Yazlık Bluz Yapılışı 5

Ve motifler birleştirildiğinde ortaya çok güzel bir örgü yazlık bluz modeli, dantel bluz modeli çıkıyor. Çok şık.

2016 Tığ İşi Yazlık Bluz Yapılışı 8

2016 Tığ İşi Yazlık Bluz Yapılışı 7

2016 Tığ İşi Yazlık Bluz Yapılışı 3

2016 Tığ İşi Yazlık Bluz Yapılışı 2

2016 Tığ İşi Yazlık Bluz Yapılışı 1

Kaynak: https://web.archive.org/web/20180716155253/http:/crochetpatternstotry.blogspot.com/2016/01/free-crochet-pattern-and-instructions.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler