Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kalp Modeli Bluz Yapılışı

Bahara hazırlık örgü bluz yapmaya varmısınız. Çok şık bir bluz modeli anlatmak istiyorum sizlere. Bu modelden bebek battaniyesi modelleri de yapabilirsiniz. Yazlık bere modeli yapabilirsiniz. Daha önce de sizlere baharlık düşük omuzlu bluz yapımını göstermiştik. Şal olarak da yapabileceğiniz bluz olarak da yapabileceğiniz güzel bir model daha paylaşmıştık. Dalga desen örgü şal modelleri . İstediğinizi örebilirsiniz.

Örgü Kalp Desenli Bluz Nasıl Yapılır ?

Model 12 + 1 in katları olacak şekilde ilmek atarak başlıyoruz.

Örgü Kalp Modeli Bluz Yapılışı

1.tur : İlk ilmeği düz olarak örüyoruz. Daha sonra şişe ip doluyoruz ve iki ilmeği birlikte örüyoruz. Daha sonra 3 ilmeği düz olarak örüyoruz. Şişe 1 kez daha ip doluyoruz. 1 ilmek düz örüyoruz. Daha sonra tekrar 1 kez daha ip doluyoruz , 3 ilmek düz örüyoruz. 1 ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. 1 ilmek düz örüyoruz. Ve boş olarak ilmeği üzerinden geçirerek kesiyoruz.  1 kez ip doluyoruz. 1 düz örgü örüyoruz. 1 kez ip dolayıp 2 ilmek birlikte örüyoruz.

2.tur : Arka sıraları ters örgü olarak örüyoruz.

3. tur : 2 ilmek düz olarak örüyoruz. Şişe 1 kez ip doluyoruz. Daha sonra 4 ilmeği birlikte örüyoruz. 1 kez ip doluyoruz. 3 ilmek düz olarak örüyoruz. 2 ilmek düzden sonraki kısmı sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

4. tur : Ters olarak örüyoruz.

5.tur : 1 ilmek düz olarak örüyoruz. Bundan sonraki kısmı sıra sonuna kadar tekrar ederek örüyoruz. 1 ilmek düz, iki ilmeği birlikte ör, 1 kez ip dola, 5 ilmek düz ör, 1 kez ip dola, 1 ilmeği örmeden boş al, 1 ilmek düz olarak ör, boş aldığın ilmeği üzerinden geçirerek kes, 2 ilmek düz olarak ör.

6.tur : Ters olarak örüyoruz.

7. tur : İlk ilmeği düz olarak ör. Bundan sonraki kısmı sıra sonuna kadar tekrar ederek örüyoruz. 2 ilmeği birlikte örüyoruz. 1 kez ip doluyoruz, 7 ilmek düz olarak örüyoruz. 1 kez ip doluyoruz. 1 ilmeği boş olarak diğer şişe alıyoruz. 1 ilmek düz örüp boş aldığımız ilmeği onun üzerinden geçirip kesiyoruz. 1 ilmek düz olarak örüyoruz.

8. tur : Ters olarak örüyoruz.

9. tur : İlk iki ilmeği birlikte örüyoruz. 1 kez ip doluyoruz, 9 ilmek düz örüyoruz, 1 kez ip doluyoruz. 1 ilmeği boş olarak diğer şişe alıyoruz. 2 ilmek birlikte örüyoruz, boş ilmeği üzerinden geçirip kesiyoruz. 1 kez ip doluyoruz. 9 ilmek düz olarak örüyoruz, 1 doluyoruz, 1 ilmeği boş olarak diğer şişe alıyoruz, 1 ilmek düz örüp boş ilmeği üzerinden geçirerek kesiyoruz.

10. tur : Ters olarak örüyoruz. 

Model bu 10 sıranın tekrarından oluşuyor.

Kaynak : http://www.theweeklystitch.com/2016/01/valentine-lace.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler