Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Dalga Deseni Örgü Şal Modeli Yapılışı

Şal ve kazak için uygun bir model. Ajurlu örgü modeli. Örgü bluz modeli olarak da yapabilirsiniz. Daha önce sizlere anlattığımız düşük omuzlu bluz örgü modeli de çok şık . Ve kolay bir örgü modeli. Holden şal modeli de siz takipçilerimiz tarafından çok beğenildi.

Şiş Örgü Dalga Deseni Nasıl Yapılır ?

Videolu Dalga Deseni Örgü Şal Modeli Yapılışı

Şişe ilmek atarak başlayalım. bir sıra ters bir sıra düz olarak örelim.

3.turta ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Şişe 1 kez ip dolayıp düz olarak sıradaki ilmeği örelim. Sonrasındaki 11 ilmeği düz olarak örelim. Tekrar ip dolayarak 1 ilmek daha düz örelim. Aynı şekilde 1 ip dolayıp 1 düz ilmek daha örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

4.tura geldiğimizde tüm sırayı ters olarak örelim.

5.turda ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 1 ilmek düz olarak örelim. Daha sonra sıradaki ilmeği 1 dola 1 düz olarak örelim. 12 ilmek düz olarak örelim. Şimdi 1 dola 1 düz olarak örelim. 2 ilmek düz olarak örelim. 1 dola 1 düz ördükten sonra 12 ilmek düz olarak örelim. 1 dola 1 düz örüp son ilmekleri düz olarak örüp bitirelim.

6.tur ters olarak tamamlanacak.

Kenar oyasının yapılışını videodan devam ederek yapabilirsiniz. Örneği kurmak için kenar oyası bittikten sonra ilk ilmeği boş olarak diğer şişe al. Daha sonra sıra sonuna kadar şişe 2 ip dola, 1 ilmek düz olarak sıra sonuna kadar örelim.

Şimdi ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alıp doladığımız ipleri boşa alalım. Bundan sonraki ilmeklere de sıra sonuna kadar aynı işlemi uygulayalım. Model ip dolayarak , düz örgü ve ters örgü modeli ile yapılıyor. Videodan takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Kenar oyası örmeden direk modele de başlayabilirsiniz. Gerçekten çok şık bir model.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler