Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çiçek Şal Modeli Yapılışı

Daha önce sizlere iki farklı şekilde yapılan popcorn bebek battaniye modelinden bahsetmiştik. Birisi tığ işi motif bebek battaniyesi yapılışı idi diğeri popcorn bebek battaniyesi yapılışı. İkisi de farklı tekniklerle örülmüştü. Şimdi aynı şekilde farklı teknikle örülen bebek battaniyesi modeli var. Modeli sadece battaniye olarak düşünmeyeni örgü şal modeli olarak da güzel duracaktır.

 Popcorn Çiçek Örgü Şal Modeli Nasıl Yapılır ?

İstediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. 10 zincir atlayıp 11. zincir içine tığa ipi 3 kez dolayıp 4 trabzan yapalım.4 zincir çekip aynı yere ilmek kaydırma ile batalım.  Daha sonra 6 zincir çekip üzerine 4 ilmek kaydırma yapalım. Trabzanları yaptığımız ilmeğin içine 1 sık iğne yapalım. 4 zincir çekelim ve aynı yere 4 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi devam ettirelim. Son ilmek üzerine bir ikili trabzan yapıp dönelim.

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 1

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 2

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 3

3 zincir çekelim ilk yaprağın üzerine sık iğne ile batalım. 4 zincir çekip iki yaprağın ortasındaki çiçek sapının üzerine batalım. 4 zincir daha çekip diğer yaprağın üzerine batalım. 3 zincir çekip diğer yaprağa batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim. Son sıraya sık iğne yapıp dönelim.

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 4

Şimdi çiçek yapraklarını oluşturma zamanı 4 zincir çekip ilk yuva üzerine sık iğne ile batalım. Tığa ilmek alıp çiçeğin tepesine 4 trabzan yapalım. Daha sonra tığı çıkarıp ilk trabzan içine yerleştirelim. Sondaki bıraktığımız ilmeği tığa alıp birlikte örelim. 3 zincir çekelim ve 1  yaprak daha yapalım. 3 zincir çekip bir yaprak daha yapalım.  3 zincir çekip diğer yuvaya sık iğne ile batalım ve sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 5

Şimdi farklı bir renge geçelim. Bir önceki turda sık iğne ile battığımız yerin üzerine V dikiş yapalım. 3 zincir çekip yapraklar arasındaki ilk zincirin üzerine 2 sık iğne yapalım. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım ve 2 sık ine yapalım. 3 zincir çekip tekrar V dikiş yapalım. Sıra sonuna kadar.

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 6

Şimdi ilk etapta anlattığımız gibi V dikişlerin içine çiçek yapraklarını oluşturalım. Ve çiçeği yapalım.

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 7

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 8

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 9

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 10

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 11

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 12

Farklı şekilde renk kombinasyonları oluşturarak örebilirsiniz. Pembe, krem, yeşil kombinasyonu da çok güzel oluyor. Sevdiğiniz renklerden oluşan çok güzel tığ işi şal modelleri örebilirsiniz.

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 13

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 14

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 15

Tığ İşi Popcorn Papatya Örgü Modeli Yapılışı 16

Kaynak : https://mypicot.com/2068.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler