Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Motif Bebek Battaniyesi Yapılışı

Tığ işi modellerine devam ediyoruz. Örgü bebek battaniyesi, tığ işi kırlent olarak ta kullanabileceğiniz örgü motif resimli anlatımlı olarak sizlere sunacağız. Tığ işi örnekleri klasörünüze bir yenisini daha ekleyebilirsiniz. Daha öncede sizlere birçok örgü modeli paylaştık. Bunların içinde battaniye modelleri, amigurumi modelleri var. Amigurumi örerek bebeklerinizi mutlu edebilirsiniz. Onların sevdiği hayal kahramanları varsa örebilirsiniz. Sizin elinizden çıkan oyuncakları görünce eminim çok sevineceklerdir. Ben kızıma amigurumi uyku arkadaşı ördüm. Yatarken ona sarılıp uyuyor. İsterseniz sitemizde sipariş kısmından amigurumi oyuncak satın alabilirsiniz. Örecek arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

Tığ Örgü Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Malzemelerimiz aşağıda gördüğünüz renkte ipler ve iplere uygun tığ.

Tığ İşi Motif Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

İlk olarak sarı renkli ipimizle 6 zincir çekerek başlıyoruz.

Tığ İşi Motif Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı

Çektiğimiz 6 zincirin içine 1 zincir çekip yanına 8 sık iğne yapıyoruz.

Tığ İşi Motif Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Bir sonraki turda yine bir zincir çekip her sıraya iki sık iğne yapıyoruz. İpimizi sabitleyip kopartıyoruz.

Tığ İşi Motif Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 8

İpliğin rengini değiştiriyoruz. İpi sabitliyoruz. Aynı yere bir sık iğne 3 zincir, 3 trabzan, 3 zincir çekip bir sonraki sıraya sık iğne ile bağlıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyoruz.

Tığ İşi Motif Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Yeşil renkli ipliğimize geçiyoruz. İpimizi sabitledikten sonra 4 zincir ile başlıyoruz. Bir önceki turda çektiğimiz 3 zincirin içine tığa ipi iki kez dolayarak 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip aynı işleme sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

Tığ İşi Motif Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Şimdi beyaz renkli iple devam ediyoruz. Yine ipimizi sabitleyip 4 zincir çekip yanına trabzan yapıyoruz. 4 zincir çekip bir sonraki yuvaya atlayıp 2 sık iğne yapıyoruz. Aynı işlem sıra sonuna kadar devam ediyor. Resimden daha iyi anlaşılacaktır.

Tığ İşi Motif Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Bej renkli ipimizle devam ediyoruz. Köşe kısmına ipimizi sabitliyoruz. 1 zincir çekip yanına tekli trabzan yapıyoruz. Yine 1 zincir çekip 2 tekli trabzan daha yapıyoruz. Aralarda sık iğne örerek devam ediyoruz. Köşeye gelince aynı işlemi yapıyoruz.

Tığ İşi Motif Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 7

Resimden de anlaşılacağı gibi bir sonraki turda aynı işlemi trabzan örerek devam ediyoruz. Köşede arada 2 zincir çekiyoruz. Tığ işi kare battaniye motif hazır. Ördüğünüz modelleri bizimle paylaşın yayınlayalım. Mutlu günler dilerim arkadaşlar.

Tığ İşi Motif Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler