Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Örgü İşleri

Bebek battaniyesi olarak ördüğümüz çok güzel bir örnek. Bebek örgü işlerinde kullandığımız örneği şapka modelleri, boyunluk modelleri gibi örneklerde de kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kullanacağınız çok güzel ve kolay tığ işi örnek. Tarifini şemalı olarak hazırladık. Fıstıklı örgü modellerinden veya popcorn örgü modellerinden diyebiliriz. Popcornların yapılışında birçok teknik var. Size hangisi kolay geliyorsa, hangi tekniği beğeniyorsanız o teknikle örebilirsiniz. Tığ işi modellerinden popcornlar yani fıstıklar çok kullanılıyor. Özellikle bebek battaniyelerinde çok güzel duruyor. Bebek örgü battaniyenin tarifine geçiyoruz. Hazır mısınız.

Fıstıklı Bebek Battaniye Nasıl Örülür?

Bebek Örgü İşleri 5

Bebek Örgü İşleri 4

Bebek örgü işlerinde kullanacağımız şemalar yukarıdaki gibidir. Zincir ve trabzanlarla yaptığımız çok güzel bir battaniye. Bebe yünleri orta kalınlıkta iplerle örebilirsiniz. Her renk ile çok güzel duracak bir örnek. Kenar oyası ile battaniyenin ana kısmı arasına kurdele geçirebilirsiniz.

Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Zinciri istediğiniz boyutlara göre çekiyoruz. Daha sonra 2. turda aralarda 1 zincir atlayarak ve 1 zincir çekerek trabzanlar yapıyoruz. 3. tura geldiğimizde fıstıkları yapmaya başlıyoruz. 2. turda yaptığımız 4. trabzan üzerine fıstığımızı yapıyoruz. Aynı zincir üzerine 6 trabzan yapıyoruz ve son ilmekleri birlikte örüyoruz. Fıstıklarımız bu şekilde oluşuyor. Model istediğimiz uzunluğa gelene kadar bu 2 turun tekrarını yapıyoruz. Daha sonra battaniyenin kenar oyası şemasını uyguluyoruz. Battaniye kenarına 2 tur sık iğne yaptıktan sonra 2. şemada bulunan kırmızı renkli kenar oyası şemasını uyguluyoruz.

Bebek Örgü İşleri

Bebek Örgü İşleri 1

Bebek Örgü İşleri 3

Bebek Örgü İşleri 2

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/detskiy-pled-kryuchkom-uzorom-shishechki/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Bebek Örgü İşleri”
  1. Nazlı dedi ki:

    Battaniye hangi iple örülmüş tığ numarası gibi bilgiler Yok yardımcı olur musunuz

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba bebe yünleri, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. İp tercihi tamamen sizin ve kullanacağınız iplere uygun tığlar kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler