Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Örgü Battaniye

Örgü lama, örgü çiçek ve örgü kaktüs ile harika bir battaniye. Bebek örgü battaniye. Bebek battaniyesi modellerinden çok sevimli, çok güzel bir örnek. Bildiğimiz daha önce farklı modeller ördüğümüz battaniye üzerine örgü aplike modelleri yaparak görünümü değiştiriyor ve çok sevimli hale dönüştürüyoruz. Örgü kaktüs ve örgü lama aplikelerini farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Bebek yeleklerini süslemede, şapkaları süslemede kullanabilirsiniz. Bir tişört üzerine dikebilirsiniz. Arkasına keçe yapıştırarak örgü broş modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü kolye modelleri olarak kullanabilirsiniz. Motifli battaniye yerine dümdüz bir battaniye örüp üzerine lama ve kaktüsü aplike edebilirsiniz.

Lama ve Kaktüslü Battaniye Yapılışı

Bebek örgü battaniye için kaktüs ve lama apliklerini kullanıyoruz. Nasıl yapıldığını fotoğraflarla görebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Battaniye motifinin yapılışına ise daha önce paylaştığımız renkli bebek battaniyesi yapılışından ulaşabilirsiniz. Çok güzel bir motif. Ve birçok kare motifle birleştirilerek örülüyor ve üzerine birçok farklı örgü çiçek modellerinden aplikeler yapılıyor.

Dilerseniz önce kaktüsün yapılışı ile başlayalım. Zincir çekip zincirini etrafını sık iğne örüyoruz.

Bebek Örgü Battaniye 11

Okla gösterilen kısma ipi sabitleyip 2 sıra 5 trabzan yapıyoruz. Saksıyı da yine zincir çekip üzerine trabzan yaparak örüyoruz.

Bebek Örgü Battaniye

Şimdi de lamanın yapılışını görelim.

Çok sevimli oldu lamalarımız. Motiflerin nasıl yapıldığını üst paragrafta link olarak vermiştik. Motifleri birbirine karşılıklı sık iğne ile birleştirebilirsiniz. Veya birbirine dikerek birleştirebilirsiniz.

Bebek Örgü Battaniye

Bebek Örgü Battaniye 1

Bebek Örgü Battaniye 2

Battaniyenin ebatlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Pamuklu iplerle örebilirsiniz. Battaniyeler genelde 90 x 90 ebatında oluyor. Daha küçük örerek portbebelerde, bebek arabalarında da kullanabilirsiniz. Battaniye bittiğinde nasıl mı duruyor dersiniz. Çok güzel duruyor. Hemen inceleyelim.

Bebek Örgü Battaniye 14

Bebek Örgü Battaniye 15

Bebek Örgü Battaniye 16

Bebek Örgü Battaniye 17

Bebek Örgü Battaniye 18

Kaynak : https://www.mariasbluecrayon.com/2018/05/llama-and-cactus-granny-square-afghan.html

https://www.mariasbluecrayon.com/2018/04/crochet-llama-granny-square-free.html

https://www.mariasbluecrayon.com/2018/03/crochet-cactus-granny-square-free.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler