Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Örgü Battaniye Nasıl Yapılır?

İçinizi açacak cıvıl cıvıl bir battaniye. Evde kalan ipleri değerlendirmek için çok uygun. Elinizde renk renk ipleriniz varsa bu proje ile değerlendirebilirsiniz. Aynı örnekle el örgüsü hırka modelleri yapabilirsiniz. Tığ işi kırlent modelleri yapabilirsiniz. Birçok anlatımlı örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Modelin nasıl yapıldığını sizleri birazdan hem şemalı hemde ayrıntılı bir şekilde vereceğiz. Aklınıza takılan bir nokta olursa sorabilirsiniz. Rengarenk bebek battaniyesi modelleriör yapımına hazır mısınız.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Modelde beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Modelin şemasını vermekle işe başlayalım.

Renkli Örgü Battaniye Nasıl Yapılır? 1

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayalım. Yanından devam ederek 15 trabzan yapalım.

2.tur : 2 zincir çekelim. Yanına 2 tekli trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Tekrar 1 zincir çekelim. Diğer trabzan üzerine 3 tekli trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

3.tur : 3 zincir çekerek başlıyoruz. 2. turda yaptığımız işlemi trabzan yaparak tekrar ediyoruz. Bu kez trabzan sayısı 4 olacak.

4.tur : 3. turda olduğu gibi 4 trabzanın son ilmeklerini birlikte örerek yapıyoruz. Bu turda 1 yuvanın üzerine 1 kez 4lü trabzan yapıyoruz. Diğer yuvaya ise aynı yere arada 1 zincir çekerek 2 tane 4 lü trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar 1 tek 1 çift olarak ilerliyoruz.

Motiflerimiz bittiğinde ana renk ile kareye çeviriyoruz. İki köşe arasında 5 yuva bırakıyoruz. Bu beş yuvaya arada zincir çekmeden 3 trabzan yapıyoruz. 6. yuvaya gelince 3 trabzan, 3 zincir 3 trabzan yapıyoruz. Motifleri ister dikerek ister sık iğne ile birleştirebilirsiniz. Çok şık renk renk bir battaniye oluyor.

Renkli Örgü Battaniye Nasıl Yapılır? 2

Renkli Örgü Battaniye Nasıl Yapılır? 3

Renkli Örgü Battaniye Nasıl Yapılır?

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/free-crochet-pattern-colour-wheel-blanket/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler