Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinden minik motiflerle örülmüş çok güzel bir örnek. Bebek battaniyesi örgü yapılışı kolaylıkla örebileceğiniz bir örnek. Örgü yatak örtüsü modelleri olarak örebilirsiniz. Bebek battaniyesi örgü örnekleri olarak çok şık duracak. Şeker gibi duran modeli bebek örgülerinde de kullanabilirsiniz. Bebek hırkaları, bebek yelekleri yaz için çok güzel durur diye düşünüyorum. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde örebilirler. Motifleri yapmak için elinizde parça ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi için artık ipler parça ipleri kullanmak isteyebilirsiniz. Çok güzel bir model ve üstelik çok kolay. Parça ipleri değerlendirmek için çok iyi bir model. Aynı motifleri kullanarak patik modellerinde de kullanılabilir diye düşünüyorum. Bebek battaniyeleri örgü örneği için çok güzel modellerin anlatımını hazırlıyoruz. Havai fişek battaniye modeli yapılışı çok güzel ve kolay bir örnek. Gelin birlikte bebek battaniyesi örgü yapılışın detaylarına geçelim.

Kolay Battaniye Modelleri Yapılışı

Kolay battaniye modelleri tığ işi çok güzel bir örnek. Küçük motiflerle battaniyeyi örüyoruz. İstediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Parça ipleri kullanmak, değerlendirmek için çok iyi bir model. Sizlere motifin hemen şemasını vermek istiyorum.

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı 9

Motif için 5 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Daha sonra 3 zincir çekelim yanına 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 3 trabzan yapalım. Aynı şekilde 4 yuva olacak şekilde örüyoruz. Motifleri örmek istediğimiz battaniyenin boyutlarına göre motif örüyoruz.

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı 10

Daha sonra motifleri birbirine zincir ile ekliyoruz. İstediğiniz renk düzeninde örebilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı 7

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı 6

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı 2

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı 3

Bu şekilde bırakabilirsiniz. Aynı ölçülerde düz bir battaniye örüp üzerine az önce ördüğümüz renkli kısmı dikebilirsiniz.  Kumaş üzerine renkli kısımları dikebilirsiniz. Her 3 şekilde de çok güzel duracaktır.

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı 1

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı 5

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı 4

Bebek Battaniyesi Örgü Yapılışı 8

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1788

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler