Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Battaniye Örgü Modelleri

Bu güzel örnekten çok şık örgü paspas modelleri de olmaz mı. Bence çok güzel olur. Siyah beyaz halılar çok moda. Sizin ellerinizden çıkan örgü paspaslarda eminim çok güzel olacaktır. Hanım dilendi bey beğendi motifini bu kez battaniye örgü modelleri için kullanıyoruz. Siyah ve beyaz renklerde. Hem hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır adım adım onu görüyoruz. Hemde çok şık bir battaniye örüyoruz. Bu örneği birçok örgüde kullanıyoruz. Kullandığımız her örgüye de çok yakışıyor. Eldivenler, kazaklar, yazlık örgüler, şallar örüyoruz. Büyük küçük herkes için şahane örgüler örüyoruz. İlk paylaştığımızda çok sevilen ve birçok kişi tarafından örülen hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı benimde sevdiğim modeller arasında. Hatta ipleri hazır. Ama bir türlü yoğunluktan öremedim. Geçtiğimiz günlerde büyükler için altıgen hırka yapımından bahsettik. Hemen kızım için onun yaşına uygun bir tane örmek istedim. Hanım dilendi bey beğendi yatak örtüsü de güzel modellerden sadece biri. Şimdi hazırsanız en az onlar kadar güzel olan battaniyenin yapılışına geçelim.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Battaniye Nasıl Örülür?

Çok güzel bir motif ve her modele yakışan bir motif. Yünlü iplik ve 5 mm tığ ile yapılmış battaniye örgü modellerinden güzel bir örnek. Goblen iğnesine ve makasa da ihtiyacınız olacak. Motifleri birbirine dikerek birleştiriyoruz. Motife beyaz ile sihirli halka yaparak başlıyoruz ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Tam motif ve yarım motifin nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde gördük. Şimdi motifleri birbirine nasıl ekleyebiliriz onu görelim.

Battaniye Örgü Modelleri

Battaniye Örgü Modelleri 49

Battaniye Örgü Modelleri 48

Motifleri birbirine aşağıdaki gibi ekleyebilir kenar oyası için birkaç sıra sık iğne veya trabzan örebilirsiniz. Farklı bir kenar oyası modeli de kullanabilirsiniz.

Battaniye Örgü Modelleri 50

Battaniye Örgü Modelleri 48

Battaniye Örgü Modelleri 47

Battaniye hazır. Gönül rahatlı ile kullanabilirsiniz.

Battaniye Örgü Modelleri 30

Battaniye Örgü Modelleri 35

Battaniye Örgü Modelleri 34

Battaniye Örgü Modelleri 31

Battaniye Örgü Modelleri 33

Battaniye Örgü Modelleri 32

Kaynak : https://meghanmakesdo.com/blog/the-mabel-blanket-free-crochet-pattern

https://www.ravelry.com/patterns/library/the-mabel-blanket

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Battaniye Örgü Modelleri”
  1. Loly Emilia Jácome dedi ki:

    Muchas gracias, hermosa manta, felicitaciones por hacer cosas hermosas 💖

    1. Melek dedi ki:

      Muchas gracias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler