Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Asılı Kuzulu Battaniye Yapılışı

Çok beğeneceğiniz bir battaniye tarifi hazırladık. Bebek battaniyesi ile amigurumi bir arada. Tığ işi ile ördüğümüz bir battaniye. Sizlere benzer bir modeli videolu olarak hazırladık. Videodan da takip ederek asılı kuzulu battaniye yapılışını kolaylıkla örebilirsiniz. Amigurumi sık iğne ile örülüyor. Battaniyemizde sık iğne, trabzan ve popcorn ile örülüyor. Çok güzel bir battaniye. Bebek battaniyesi modelleri olarak, örgü panço modelleri olarak örebilirsiniz. Panço bebek battaniyesi örneği yapılışı da paylaşmıştık. Çok sevilen modellerimiz arasında yer aldı. Hadi şimdi yeni modelimizin yapılışına geçelim. Detayları inceleyelim.

Kuzulu Battaniye Nasıl Örülür?

Kuzulu battaniye örneklerimizden daha önce şiş örgü modelleri ile yaptığımız bir modelin yapılışını hazırlamıştık. En altta bu modelin yapılışına ulaşabilirsiniz. Çok beğenilen modeller arasındaydı kuzulu battaniye modelimiz. Bugün tığ işi ile asılı kuzulu battaniye yapılışı paylaşacağız. Battaniyenin ana şemasını sizlere hazırladık. Şemadan takip ederek istediğiniz büyüklükte örebilirsiniz. Kalan kısımlar ise videoda yer alıyor. Videodan takip ederek kuzunun amigurumi kısımlarını örebilirsiniz.

Asılı Kuzulu Battaniye Yapılışı 1

Battaniyemizin şeması bu şekilde. 76 x 97 cm ebatlarında. Sizler isterseniz ölçülerini farklı olarak örebilirsiniz. Çeviriyi yanlış yapmadıysam 159 zincir çekilerek başlanmış battaniyeye. Popcorn örgü modellerini ise birbiri arasına gelecek şekilde yerleştiriyoruz. Ve aynı yere 5 trabzan yaparak örüyoruz. Battaniye için elinizde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Bebe yünleri kullanabilirsiniz. Amigurumiler için pamuklu ipler tercih edebilirsiniz. Elinizde olan ipleri değerlendirmek içinde örebilirsiniz. Ve kullanacağınız iplere uygun tığlarla örgünüz çok güzel olacaktır.

Şimdi battaniyemiz bittiğinde nasıl görünecek onu inceleyelim.

Asılı Kuzulu Battaniye Yapılışı 5

Asılı Kuzulu Battaniye Yapılışı 4

Asılı Kuzulu Battaniye Yapılışı

Asılı Kuzulu Battaniye Yapılışı 2

Asılı Kuzulu Battaniye Yapılışı 6

Asılı Kuzulu Battaniye Yapılışı 7

Sıra geldi battaniyeyi videolu anlatımla izlemeye. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8475

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler