Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yarım Sarmaşık Yapraklar Battaniye Yapılışı

Bu örnekle daha önce çok güzel örgü kazak modelleri örmüştük. Bugünde bebek battaniyesi modelleri örüyoruz. Sevdiğiniz renklerle istediğiniz ölçülerde öreceğiniz tamamlandığında çok şık duran yapraklı örgü modellerinden. Bebek battaniyesi olarak ördüğümüz yeşil renklerle, pembe renklerle, sarılar, kremlerle sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Bugün mavi tonlarla örülmüş halini ve pembe tonlarıyla örülmüş halini göreceğiz. Krem gibi renklerle de çok güzel olur. Şimdi biraz şiş örgü battaniye modellerinden bahsedelim. Mesela tığla ördüğümüz başak desenli bebek battaniyesi örülüşü örneği ile sadece battaniye değil kazaklar, yelekler, şallar, şortlar da örebilirsiniz. Kare motifli renkli battaniyeler de örebilirsiniz. Örneğin 2 farklı motiften battaniye yapılışı kolay ve çok güzel örneklerden. Battaniyelerimizi ördükten sonra küçük bir teknik var. Onları battaniyeyi ördükten sonra uygulayabilirsiniz. Bu güzel tekniğe tığ işi battaniye gerdirme nasıl yapılır içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Son olarak yarım sarmaşık yapraklar battaniye yapılışına geçelim.

Yarım Sarmaşık Yapraklar Battaniye Yapılışı 2

Yapraklı Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

6.5 mm şişle orta kalınlıkta iple örülmüş harika bir battaniye. Yaklaşık olarak ölçüleri 137 x 152.5  cm civarında. 180 ilmek ile başlanmış. İlk olarak örnekte kullanacağımız şemaya bakalım.

Yarım Sarmaşık Yapraklar Battaniye Yapılışı

Battaniyenin yapılışında lastik kısmında pirinç örgü kullanıyoruz. Haraşo örgüler, değişik lastik örnekleri, 1 düz 1 ters lastik örneği kullanabilirsiniz. Lastik sonrasında örneği kurarak battaniyeyi örebilirsiniz.

Yarım Sarmaşık Yapraklar Battaniye Yapılışı 3

Yarım Sarmaşık Yapraklar Battaniye Yapılışı 1

Yarım Sarmaşık Yapraklar Battaniye Yapılışı 4

Çok güzel görünüyor. Şimdi Türkçe anlatımıyla yarım sarmaşık yapraklar battaniye yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/collections/plant-mom-approved-roundup/products/caron-leafy-green-knit-afghan

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler