Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Farklı Motiften Battaniye Yapılışı

Bebek battaniyesi modelleri, örgü yatak örtüsü modelleri olarak kullanılacak muhteşem bir örnek daha. 2 farklı motiften battaniye yapılışı. 2 güzel motifin 2 farklı birleşiminden oluşan bir battaniye. İstediğiniz ölçülerde ve istediğiniz renklerde battaniyeyi örebilirsiniz. Kare motiflerle örülmüş battaniyede batik ipler ve düz rengi kullanıyoruz. Renkli kısımlarda da düz renkler tercih edebilirsiniz. Hatta bu kısımda evde olan yarım ipleri kullanabilirsiniz. Bu sayede artık iplerden kurtulmuş oluruz. Aynı zamanda yine renkli kısımlarda su taşı örneği veya beğendiğiniz farklı bir tığ işi örneğini kullanabilirsiniz.

2 Farklı Motiften Battaniye Yapılışı 10

Yeni motifli bebek battaniyesinin yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz yine tığ işi kullandığımız yine motiflerle tamamladığımız battaniyelere değineceğiz. Rengiyle modeliyle çok hoş bir battaniyemiz var. Yapılışına ise tığ işi tatlı bebek battaniyesi yapılışından ulaşabilirsiniz. Ücretsiz örgü bebek battaniyesi ise yine kare motiflerle örülmüş örneklerden. Renkli bebek battaniyesi yapılışı ise evde kalan iplerle örülecek en güzel ve kolay battaniyelerden. Şimdi detaylarıyla yeni battaniyenin 2 farklı motiften battaniye yapılışından bahsedelim.

2 Farklı Motiften Battaniye Nasıl Örülür?

Düz trabzanlarla yapılan bir motif ve renkli iplerle örülmüş su taşına benzer bir modelle örülmüş harika bir battaniye. Birazdan videolu yapılışıyla yabancı örgü modellerinin anlatımını izleyeceğiz. 5,5 mm tığla örülmüş kolay battaniyelerden. Battaniyenin ölçüleri 115 x 140 cm civarında. Siz istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz.

İlk olarak motifleri hangi düzende yerleştireceğimizi gösteren şemaya göz atalım.

2 Farklı Motiften Battaniye Yapılışı 1

İkinci olarak ise 2 farklı motiften battaniye yapılışını tamamladığımızda nasıl göründüğüne göz atalım. 2 Farklı Motiften Battaniye Yapılışı 2

2 Farklı Motiften Battaniye Yapılışı 7

2 Farklı Motiften Battaniye Yapılışı 6

2 Farklı Motiften Battaniye Yapılışı 5

2 Farklı Motiften Battaniye Yapılışı 4

Muhteşem görünüyor değil mi. O halde hemen videoya geçelim. Düz ve örnekli bir motifin birleşiminden oluşan battaniyenin yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://www.eandpcrochet.com/check-you-later-throw-crochet-pattern/ 

https://www.etsy.com/listing/1455879092/the-check-you-later-throw-pdf-digital

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler