Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Tatlı Bebek Battaniyesi

Merhaba arkadaşlar. Anlatacağımız tığ işi bebek battaniyesi yeni doğan ikiz bebekler için yapıldı. Bir kız ve bir oğlan. Onların rahat edebilmesi için yumuşak bir battaniye ördüm. Sonuç tatlı bebek battaniyesi oldu.  :-) Tatlı bebek battaniyesi basit ama güzel renkli bir bebek battaniyesidir.

Tığ İşi Kare Motif Bebek Battaniyesi Yapılışı

Renk olarak pembe, yeşil, turkuaz ve beyazı kullandım. Tığ 5.5 milim.

1.tur : Beyaz renk ile sihirli halka yapalım. 3 zincir çekelim. Yanına 2 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim ve 3 trabzan daha yapalım. Aynı işlemi iki kez daha tekrar edelim. İlk ördüğümüz zincire ilmek kaydırma ile bağlayıp ipi sabitleyip keselim. Yeşil renkli ipe geçelim.

Tığ İşi Tatlı Bebek Battaniyesi

2.tur : Üstteki resimde görüldüğü gibi tığı birinci trabzanın içinden geçirip yeşil ipimizi alalım. İpimizi sabitleyelim 3 trabzan yapalım. Daha sonra ilk yuvanın içine 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Yine bir önceki turda yaptığımız trabzanların arkasından alarak 3 trabzan daha yapalım ve sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Tığ İşi Tatlı Bebek Battaniyesi 1

Tığ İşi Tatlı Bebek Battaniyesi 2

3.tur: Turkuaz rengi ipe geçiyoruz. Bir önceki turda yaptığımız işlemi tekrar ediyoruz. Arada yaptığımız trabzan sayısı 7 olacak.

Tığ İşi Tatlı Bebek Battaniyesi 7

Tığ İşi Tatlı Bebek Battaniyesi 3

4.tur: İp rengini değiştirip pembe renkli ipe geçiyoruz. Ve aynı işlemi tekrar ediyoruz. Aradaki trabzan sayısı 10 olacak. Böylece motifi bitirmiş oluyoruz.

Tığ İşi Tatlı Bebek Battaniyesi 8

Bu tığ işi kare deseni beğeneceğinizi umuyoruz. Pastel renklerde ördüğümüz renkli örgü bebek battaniyesi hem kızlar hem erkekler için ideal. İster bu şekilde örebilir isterseniz de kendi içinde renk değişimleri yapıp örebilirsiniz. Seçim tamamen size kalmış.

Tığ İşi Tatlı Bebek Battaniyesi 5

Tığ İşi Tatlı Bebek Battaniyesi 6

Kaynak : https://www.mooglyblog.com/sweetest-baby-blanket/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler