Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zigzag Örgü Battaniye Yapılışı

Zikzak örgü modelleri yapılışında yeni ve değişik bir model yapılışı hazırladık. Zigzag örgü battaniye yapılışı hem şemalı hemde adım adım resimli yapılışı ile hazırlandı. Adımları takip ederek bebek battaniyesi modellerinde veya farklı örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Zikzak örgü modellerinden sıkça ve yeni modeller buldukça bahsediyoruz. Şimdi daha önce değindiğimiz zikzaklı modellere değinelim. Zikzak örgü lif yapılışı isterseniz bebek battaniyesi olarak isterseniz de lif modelleri olarak örebileceğiniz bir örnek. Zikzak battaniye modeli çok güzel bir model. İstediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Fıstıklı zikzak örgü modeli yapılışı örneği de çok güzel. Top fıstıklarda, popcornlardan oluşan çok güzel bir örnek. Şimdi yeni model olan zigzag örgü battaniye yapılışına geçelim. Şemaları ve adım adım talimatlara yakından bakalım.

Zikzak Battaniye Nasıl Örülür?

Dalgalı, zikzaklı çok hoş ve değişik bir örnek. Zigzag örgü battaniye yapılışı 14 ve katları +4 zincir çekilerek yapılıyor. Öreceğiniz battaniyenin ölçülerini buna göre ayarlayabilirsiniz. Hemen battaniyenin şemasını görelim.

Zigzag Örgü Battaniye Yapılışı

Şemada x ler sık iğne, 0 ler zincir anlamına geliyor. Uzun çizgiler ise trabzan anlamına geliyor. Adımları takip ettiğinizde modelin kolay olduğunu göreceksiniz. Şimdi istediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlayalım ve battaniyenin ilk turundan başlayalım örmeye.

 

İstediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Tek renk olarak da örebilirsiniz. Renkli sanki daha güzel olmuş. İki farklı renk düzeni ile yapılmış örnekleri de göreceğiz. Sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz zigzag örgü battaniye yapılışını. Şimdi renkleri inceleyelim.

Zigzag Örgü Battaniye Yapılışı 15

Zigzag Örgü Battaniye Yapılışı 17

Zigzag Örgü Battaniye Yapılışı 18

Zigzag Örgü Battaniye Yapılışı 16

Zigzag Örgü Battaniye Yapılışı 19

Zigzag Örgü Battaniye Yapılışı 20

Zigzag Örgü Battaniye Yapılışı 21

Kaynak : https://mypicot.com/2090.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler