Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Battaniye

Dantel görünümlü örgü battaniye. Kar desenli örgü battaniye. Birçok isimle anabiliriz. Çok güzel bir motif ve çok zarif bir battaniye modelleri, tek kişilik, çift kişilik, bebek battaniyesi, yatak örtüsü, koltuk şalı, paspas modelleri, hırka modelleri olarak örebilirsiniz. Yapılışını şemalı ve ayrıntılı anlatımlı olarak vermeye çalışacağız. Örgü battaniye için kullanılan motifi iki renkli olarak yapabilirsiniz. Her motifi farklı renkte de örebilirsiniz. Bebek battaniyelerinde altıgen bebek battaniyesi modelini de çok kullanıyoruz. Aynı örneği hırka modellerinde de kullanıyoruz. Renkli bebek battaniyesi yapılışı da diğer kullandığımız motiflerden. Ara motif olarak da çok kullanıyoruz.

Örgü Bebek Battaniye Modelleri

Örgü battaniye ajurlu, yuvarlak motifli bir örnek. Hemen şema ile tarife başlayalım.

Örgü Battaniye 3

Battaniyeye sihirli halka ile başlayıp 16 sık iğne yapıyoruz. 2. tura geldiğimizde 4 zincir ile başlayıp her bir sık iğne üzerine aralarda 1 zincir çekerek trabzan yapıyoruz. 3. tura geldiğimizde 2 zincir 1 sık iğne olarak yuvalara batıyoruz. Sık iğneler yuvalara yapılacak. 4. turda ise 3 zincir çekiyoruz. İlk yuvannı içine zincirin yanına 2 trabzan yapıyoruz. Son ilmekleri birlikte topluyoruz. 3 zincir çekip aynı yuvaya 3 trabzan yapıyor ve son ilmekleri birlikte topluyoruz. 7. zincir çekip 2. yuvaya atlıyor ve aynı işlemleri tekrar ediyoruz. Bu turu bu şekilde tamamlıyoruz.

5. turda aynı işlemi yapıyoruz. Fakat 7 zincirin üzerine 3 zincir 1 sık iğne 3 zincir yapıyoruz. 6 ve 7. turlarda ise trabzanlar aynı şekilde yapılıyor zincirler ise 6. turda 3 zincir 1 sık iğne olarak, 7. turda ise 5 zincir 1 sık iğne olarak yapılıyor. Motifleri birbirine son turda ekleyebilirsiniz.

Örgü Battaniye 2

Örgü Battaniye 6

Büyük motiflerin arasına aşağıdaki küçük motif şemasını örüp ekliyoruz.

Örgü Battaniye 4

Ve battaniye bitti. Çok güzel oldu.

Örgü Battaniye 5

Örgü Battaniye 1

Örgü Battaniye

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/azhurnoe-pokryivalo-kryuchkom-iz-kruglyih-motivov/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler