Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zikzak Battaniye Modeli

Zikzak battaniye modelinin birçok çeşidi var. Güzel bir model daha hazırladık. İstediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerinde de çok güzel duruyor, tek kişilik battaniye olarak da, örgü yatak örtüsü modelleri olarak da. Zikzak örgü modellerinde örgü örerken biraz zincir sayısını istediğimiz ölçüden uzun çekmek gerekiyor. Topladığı için. Yazının içinde zincir sayısı ile bilgi mevcut. Onu baz olarak zincir sayınızı belirleyebilirsiniz. Zikzak bebek battaniyesi yapılışını örmek de çok keyifli. Renk renk örerek eski yünleri değerlendirme işlemleri yapabilirsiniz. Birbirinden güzel zikzak battaniye şemaları paylaşmıştık. Farklı tekniklerle örülmüş ama hepsi zikzak. Beğendiğiniz modelleri örebilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi yatak örtüsü içinde motiflerinde olduğu şık bir zikzak battaniye modeli. Şimdi de sıra trabzanlarla yapılmış zikzak battaniyede.

Zikzak Battaniye Yapımı

İstediğiniz renk düzeninde, istediğiniz sayılarda, uzunluklarda yapacağınız şık bir battaniye. Bir tarafta ilmekleri topluyoruz, bir tarafta ise aynı yere batarak zikzak şeklini veriyoruz. Zikzak battaniye modeli örmesi keyifli bir örnek. Hayatın yolları gibi inişli çıkışlı.

Zikzak Battaniye Modeli 3

Zikzak Battaniye Modeli 4

Battaniyemizin şeması, zincir sayısı yukarıdaki gibidir. Daire zincir, uzun çizgi ise trabzan. Modeldeki örnek yün ağırlıklı bir iplikle ve 4 mm tığ ile örülmüş. Fuşya ve koyu yeşil ile örülen battaniyede siz istediğiniz renk kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

Zikzak Battaniye Modeli 2

Zikzak Battaniye Modeli 1

Zikzak Battaniye Modeli

Kaynak : http://susimiu.es/manta-crochet-ripple-blanket/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler