Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı

Yepyeni bir örnek ile daha karşınızdayız. Çiçek salyangoz örgü modeli yapılışı. Yine birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Bluzlar, battaniyeler, yelekler, lif modelleri, şallar örebilirsiniz. Birazdan yapılışını sizlere resimli olarak vereceğiz. Sizde adım adım yapılışını  şemalı , resimli ve anlatımı takip ederek kolaylıkla örebilirsiniz. Yelek modellerinde, şal modellerinde ve daha birçok örgü modellerinde kullanacağınız bir örnek. Anlatımını sizlere ayrıntılı bir şekilde hazırladık. Aklınıza takılan bir konu olduğunda çekinmeden sorabilirsiniz. Hazırsanız çiçek salyangoz örgü modeli yapılışına geçelim.

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modelde alize diva kullanılarak örülmüş. Ve 2.5 mm tığ ile örebilirsiniz. Yine beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. İşte tarifi.

Modele 14 ve katları + 2 zincir çekerek başlıyoruz. Zinciri çektikten sonra aşağıdaki adımları takip ediyoruz. Önce şema ile devam edelim.

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı

2. zincirden itibaren 3 sık iğne yapıyoruz. Resimde gösterildiği gibi son sık iğneni tepesine batıyoruz. Tığda bulunan ilmeği uzatıyoruz. Tığa ip dolayıp aynı yere tekrar batıp uzatıyoruz. Bu işlemi 2 kez daha tekrar ediyoruz. Tüm ilmekleri birlikte örüyoruz. 1 zincir çekip 5. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. Az önce yaptığımız gibi 1 fıstık daha yapıyoruz. Ve yine 5. zincir üzerine batıyoruz. Yanından devam ederek 4 sık iğne daha yapıp aynı işlemleri sıra konuna kadar tekrar ediyoruz.

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 1

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 2

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 3

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 4

3 zincir çekip dönüyoruz ve 2 traban yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. Bir önceki turda bulunan iki fıstığın ortasındaki sık iğneye batarak ve aralarda 3 zincir çekerek 4 fıstık yapıyoruz. 1 zincir çekip 5 trabzan yapıp bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 5

3 zincir çekip dönüyoruz ve 2 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. Yuvalara 3 er sık iğne yapıyoruz. 1 zincir çekip trabzanların üzerine sık iğne yapıyoruz. Bu işlem sıra sonuna kadar tekrar ediyor.

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 6

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 7

Modelin yapılışı bu şeklide. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar ve istediğiniz turda renk değişikliği yaparak örebilirsiniz.

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 8

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 9

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 10

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 11

Çiçek Salyangoz Örgü Modeli Yapılışı 12

Kaynak : https://mypicot.com/2092.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler